Někdejší tenista, kouč, novopečený otec a populární bavič na kurtech má rozhodně co sdělit. Deník se ho ptá na situaci v mužském tenisu. Mají se fanoušci připravit na to, že grandslamové turnaje budou pravidelně bez účasti českých reprezentantů?

První přenosy Stream Teamu nabídl Eurosport před a v průběhu letošních olympijských her. Hosty Aleše Valenty byli v zimě úspěšní čeští reprezentanti, mimo jiné Lukáš Bauer, Kateřina Neumannová a Tomáš Verner. 

V pátek 31. srpna přijde dvojnásobný vítěz Davisova poháru a vítěz dvou grandslamů ve čtyřhře Radek Štěpánek. S Alešem Valentou a Radkem Štěpánkem si bude povídat i tenisový (nejen) komentátor české redakce Eurosportu Radek Barkman.

Vysílání naleznete na www.facebook.com/EurosportCZ

Ten se na setkání se známými tvářemi světa sportu těší. „S Radkem Štěpánkem na pivo nechodíme, ale nebude to naše první setkání. Víckrát jsme spolu už hovořili, jako novinář jsem byl i na Davisově poháru. Radek je k novinářům vždy přístupný a příjemný. Nepochybně přijde během přenosu řeč na jeho rozlučku v O2 Aréně v Praze, na níž by se měl objevit i Novak Djoković, na narození jeho dcery, jistě vzpomeneme i velké okamžiky jeho sportovní kariéry a dotkneme se toho, jak a proč dospěl k názoru ji ukončit,“ uvádí.

Radek Štěpánek reprezentoval v Davisově poháru v letech 2003–2016, pohár dokonce v českých barvách dvakrát vyhrál. Ve čtyřhře s Leanderem Paesem vyhrál dva grandslamy – Australian Open a US Open, ve dvouhře byl v grandslamech nejúspěšnější ve Wimbledonu 2006, kdy se probojoval až do čtvrtfinále.

Na žebříčku ATP byl nejvýše v červenci 2006 na 8. místě ve dvouhře a v listopadu 2012 na 4. místě ve čtyřhře. Po ukončení kariéry se stal koncem roku 2017 trenérem bývalé světové jedničky Novaka Djokoviće, jejich spolupráce ale již skončila.