„Vždycky jsem trávila Vánoce doma s rodinou. Letos to vyšlo tak, jak to vyšlo, ale je tu se mnou ségra a domů jsme pochopitelně volaly, takže to nebylo až tak špatné,“ popisuje Anna Sisková své netradiční zážitky.

Na podniku ITF v Monastiru si ve čtvrtek poradila ve dvouhře se Srbkou Tarou Gančevovou a následně připsala po boku Polky Weroniky Falkowské i hladký postup ve čtyřhře. Pak už přišel čas na střídmé oslavy.

„K večeru jsme volaly domů a daly si se ségrou dárky. V hotelu nachystali obrovskou večeři. Byla tady i show, tancovalo se, ale tím, že jsem v pátek měla zápas a moje deblová spoluhráčka taky, tak jsme šly kolem deváté večer na pokoj,“ líčí průběh vánočních oslav v Tunisku.

Jít nasát atmosféru mimo hotelový resort se jí ale zatím nepodařilo. „V resortu je vánoční stromek a různá výzdoba. Jak to vypadá ve městě? To zatím nemůžu nějak extra posoudit,“ říká Anna Sisková.

„Je tu ale 20 stupňů a svítí sluníčko, to je určitě něco jiného oproti Česku. Jak už jsem říkala, různě se tady tancovalo, někteří se i dost opíjeli, popřáli si hezké svátky, ale to je tak asi všechno,“ rekapituluje s úsměvem netradiční vánoční den.

OPATŘENÍ JSOU V EGYPTĚ VOLNĚJŠÍ

Na turnajích mimo Evropu hraje už od konce října a vzhledem ke druhé vlně koronaviru nebylo příliš možností, kam vyrazit. Devatenáctiletá tenistka prostějovského klubu tak nejprve zamířila do Šarm aš-Šajchu, později do Káhiry, odkud se přesunula do Tuniska.

„V Egyptě se mi to líbilo víc než tady, jelikož opatření byla volnější. Nemusíte pořád nosit masku, držet rozestupy a tak dále. V Tunisku je to hodně přísné,“ porovnává. Strach z nákazy každopádně nepociťuje. „Všichni musí být testovaní,“ upozorňuje.

ZÁPAS I NA SILVESTRA?

Bláznivý tenisový rok začala Anna Sisková prvním titulem ve dvouhře na turnaji ITF ve Španělsku. Pak musela vzít za vděk, stejně jako ostatní, domácími podniky pořádanými Českým tenisovým svazem.

Na konci srpna už ale vyrazila opět do zahraničí a konec sezony ozdobila finálovou i semifinálovou účastí ve dvouhře na turnajích v Egyptě. Přidala i jeden egyptský titul ve čtyřhře.

Tento týden v Monastiru vypadla v pátečním čtvrtfinále dvouhry, když nestačila na Polku Martynu Kubkovou. V sobotu si ale zahraje o titul ve čtyřhře.

„Určitě jsem zahrála na pár turnajích dobře, ale vím, že jsem mohla udělat lepší výsledky na turnajích, kde jsem prohrála v prvním, ve druhém nebo ve třetím kole,“ ohlíží se hráčka, která je aktuálně na svém maximu – 545. pozici žebříčku WTA ve dvouhře.

Další plány?

„Zůstávám v Tunisku ještě jeden týden, takže doufám, že se mi bude dařit a na Silvestra budu zrovna hrát zápasy,“ prozrazuje. „Pak se vrátím domů a potrénuju. Další plán rozhodneme, jak se vrátím,“ uzavírá Anna Sisková.