"Ještě rozhodně nepřemýšlím o konci. Až to jednou přijde, pak můžu na tuhle otázku odpovědět. S Nickem jsme se párkrát bavili, má obrovský potenciál, ale uvidíme, kam nás oba osud zavede," řekl Štěpánek novinářům ve Wimbledonu.

Los svedl právě Štěpánka a patnáctého nasazeného Kyrgiose proti sobě v 1. kole a Australan už před zápasem říkal, jak mu český hráč letos pomáhal. "Jsme dobří kámoši a hrát s ním je trošku bláznivé, protože mi dal pár rad," prozradil.

Sedmatřicetiletý Štěpánek si s Kyrgiosem promluvil na březnovém turnaji v Miami. "Párkrát jsme spolu trénovali a povídali si o tenisu. Asi se mu to líbilo, protože tam uhrál semifinále, takže zase tak špatný to nebylo," usmál se Štěpánek.

Velký talent

Kyrgios je v jednadvaceti letech velkým talentem a už osmnáctým na světě. "Má skvělou ruku a na svojí výšku taky výborný pohyb," chválil Štěpánek. "Všichni víme, jaký problém má s koncentrací a jak jednoduše se dokáže v zápase ztratit, ale když si to dá dohromady, tak potenciál má velký," uvažoval český hráč.

V utkání se Štěpánkem v All England Clubu se Kyrgios velmi držel, soustředil a hrál bez větších výstřelků. Nedal českému hráči šanci a vyhrál 3:1. "Hrát se Štěpánkem je noční můra, protože toho na trávě hodně odehrál, je to proti němu těžké a jsem rád, že jsem to relativně v klidu zvládl," oddechl si Kyrgios po postupu.

Bez trenéra

Zároveň řekl, že by si dokázal představit Štěpánka za svého kouče. "Ještě kariéru nekončí, ale až k tomu dojde, může se stát trenérem a mohl bych ho mít vedle sebe na turnajích. Přál bych si mít někoho, kdo je úspěšný tak dlouhou dobu," řekl občas zlobivý Australan, který už nějaký čas objíždí turnaje bez trenéra.

Štěpánek zopakoval, že je zatím připraven prodloužit svoji kariéry třeba do čtyřiceti let. "Tohle byla spontánní věc, která se odehrála v Americe a nemělo to žádnou návaznost. Hraju singla - debla, teď nic takového nechci," řekl karvinský rodák, ale na druhou stranu dodal: "Až za deset let skončím, tak proč ne?"