„Před tím posledním gemem mi došlo, že jsem hodně velkou řádku let nevyhrál dvěma kanáry. Na okruhu snad ani jednou. Tím to bylo okořeněné," usmíval se po skončení zápasu rodák z Karviné a bývalý hráč Prostějova, který nyní působí na pražské Spartě.

Na Hanou se ale vždycky rád vrací, na Czech Open obzvlášť.

„Přijel jsem si spravit chuť po Paříži. Mám za sebou za poslední měsíce strašidelnou porci zápasů. Takže jsem si trochu odpočinul a teď jsem rád, že se zase můžu představit doma, před svými rodiči, kamarády a českými fanoušky. K Prostějovu mám navíc osobní vztah, pár let jsem tady působil, takže je to pro zvláštní místo a zvláštní turnaj," prozradil tenista, jemuž ve světovém pořadí patří 27. místo.

Před prostějovským kláním se představil na pařížských dvorcích Rolanda Garosse, štěstí mu ale nepřálo. Hned v 1. kole podlehl po velkém boji s Belgičanem Goffinem.

„Prohrál jsem těžký pětisetový zápas, poté, co jsem ho měl dobře rozehraný. Nedopadlo to podle mých představ. Každé vítězství pak člověku vnitřně pomůže, nejinak je tomu tady. French Open už jsem hodil za hlavu, tady v Prostějově je přede mnou další turnaj a já se snažím dívat dopředu," řekl Štepáněk novinářům.

Do Prostějova rozhodně nepřijel jen odpočívat. Opatrně pošilhává po svém třetím celkovém triumfu z Czech Open, kterým by navázal na vítězství z let 2003 a 2004.

„Jestli budu chtít vyhrát? V dalším kole určitě," odpovídal s úsměvem.

„Myslím, že nikdo sem nejede s tím, že by došel do 2. nebo do 3. kola. Přijel jsem sem vyhrát, stejně jako všichni ostatní," podotkl.

S Tipsarevičem jsme si to vyříkali

Na přetřes přišla i nedávná aférka z utkání Davis Cupu, ve které jej srbský tenista Janko Tipsarevič obvinil z nesportovního chování a vztyčení prostředníku.

Štěpáněk potvrdil, že si se Srbem celou situaci vysvětlili.

„Na Světovém poháru v Düsseldorfu jsem za ním zašel a celou tu situaci jsem mu vysvětlil. Řekl jsem mu, že to nebylo jenom o mně, ale že i on si je určitě vědom věcí, které udělal. Já s tím ale vůbec nechtěl chodit ven, bylo to mezi námi. Že s tím nakonec šel ven Tipsarevič, je jeho věc a je to v pořádku. Už jsme si to vyříkali, dali jsme si high five a šli jsme hrát."