Prostějovský centrkurt se v úterý po poledni pořádně zaplnil. Aby ne, do arény vstoupil miláček publika Radek Štěpánek, který na největším domácím turnaji Czech Open již třikrát zvítězil.

Šestatřicetiletému Štěpánkovi stál v cestě do druhého kola o tři roky mladší Francouz Paul-Henri Mathieu a od začátku se hrál naprosto vyrovnaný zápas.

Klíčový moment přišel v devátém gemu prvního setu. Štěpánek podklouzl, tvrdě upadl na antuku a dlouho se z ní sbíral.

„Blbě jsem spadl na celou pravou stranu a mám naražený kloub na ruce. Nemohl jsem hrát normální bekhend, jenom jsem to přehazoval přes síť, a když jsem měl něco vytvořit, tak mě to dost bolelo," prozradil Radek Štěpánek.

Radek Štěpánek

Radek Štěpánek na Czech Open skončil v prním kole. Foto: DENÍK/Miroslav Mazal

První set tak šel na konto Francouze poměrem 6:4. Bývalý dvanáctý hráč světa vstoupil lépe i do druhé sady. V ní však Štěpánek znovu předvedl, že je skvělým bojovníkem, soupeře deptal skvělou obranou a set získal poměrem 6:4.

Rozhodující sada už však šla jednoznačně na konto Francouze výsledkem 6:1.

„Bylo to pro mě těžké. Bohužel jsem hrál dva a půl setu s hendikepem, ale nechci se na to vymlouvat. Bohužel to ale ovlivnilo moji hru, můj pohyb. Snažil jsem se dělat všechno možné, abych to utkání zvládl, bojoval jsem do konce, ale bohužel. Pak už jsem na to neměl," zhodnotil Radek Štěpánek, který tak v Prostějově loňské semifinále neobhájí.

Veselý dokázal otočit průběh obou setů

Jiří Veselý loni v Prostějově neztratil ani set a dokráčel k titulu. Letos by hráč místního TK Agrofert tuto spanilou jízdu rád napodobil, jenže na úvod mu překvapivě dělal velké problémy hráč druhé světové stovky Marton Fucsovics z Maďarska.

Důvod? Nervozita jednadvacetiletého tenisty.

„Zápas to byl těžký jako obvykle před domácím publikem v Prostějově," řekl druhý nasazený hráč turnaje a přiznal velkou trému. „Začal jsem opravdu tak nervózně, že bylo těžké udržet servis. Když jsem ale potřeboval, tak jsem zabojoval a dokázal se uvolnit," pochvaloval si Jiří Veselý, který oba sety dokázal otočit ve svůj prospěch a zvítězit 7:5 a 6:3.

V soutěži kromě něj zůstává také Jan Hernych.

Tenisový turnaj mužů kategorie challenger UniCredit Czech Open v Prostějově (antuka, dotace 106 500 eur):

Muži, dvouhra – 1. kolo:
Veselý (2-ČR) - Fucsovics (Maď.) 7:5, 6:3, Mathieu (Fr.) – Štěpánek (ČR) 6:4, 4:6, 6:1, Lajovič (6-Srb.) - Pavlásek (ČR) 6:3, 6:3, Kližan (1-SR) - Gombos (SR) 4:6, 6:0, 7:6 (14:12), Granollers (3-Šp.) - Beraknis (Lit.) 6:2, 6:4, Giraldo (5-Kol.) - Copil (Rum.) 7:6 (7:4), 6:2, Souza (7-Braz.) - Dustov (Uzb.) 6:3, 7:5, Ignatik (Běl.) - Kavčič (8-Slovin.) 6:7 (4:7), 6:2, 6:2, Krajinovič (Srb.) - Vanni (It.) 7:6 (7:1), 6:2, Djere (Srb.) - Laaksonen (Švýc.) 6:4, 7:6 (7:4), Nědovjesov (Kaz.) - Mektič (Chorv.) 6:4, 6:7 (4:7), 7:6 (7:3), Michon (Fr.) - Chačanov (Rus.) 3:6, 6:4, 7:6 (7:2).