Zkušená hráčka se představila na turnaji v Ostravě jak ve dvouhře, tak i v deblu. V tom si zahrála po boku bývalé parťačky Lucie Šafářové, populární Bethanie Mattek-Sandsové.

V úvodním kole jim los poslal do cesty duo Dabrowská/Stefaniová, česká hráčka si ale kromě kanadsko-brazilské dvojice našla ještě jednoho soupeře.

Plzeňská rodačka potvrdila, že hraje s obrovským nasazením a není zvyklá vypustit sebeztracenější míček. Ve zkrácené hře druhé sady, za nepříznivého stavu 1:3, se hrála čtveřice na kurtu maratonskou výměnu, během které musela Strýcová v několika momentech až daleko zpoza čáry vymezující kurt.

Karolína Plíšková
Plíšková o Ostravě: Mám tady manžela, do města bych stejně nejela

V zápalu boje v jedné takové chvíli jí v pokusu odehrát míček nezabránil ani stolek nacházející se mimo hrací plochu. V první moment se sice zdálo, že česká tenistka souboj s kusem nábytku prohrála, nicméně nebylo tomu tak.

Strýcová totiž stihla ještě před střetem míček odehrát zpět do kurtu, pak sice přes stolek přelétla, dokázala se ale bleskově zvednout a zapojit zpět do hry.

Výměnu, která pak ještě chvíli pokračovala, i celý zápas nakonec s americkou parťačkou prohrály, Strýcová si ale vysloužila uznání hned od několika soupeřek.

Nejvíce ale pobavila Belgičanka Kristen Flipkensová. „Ti vole!“ zareagovala na video na profilu Strýcové na sociální síti. Po malé korekci v podání české hráčky se pak opravila. „Ty vole lepší?“ a sklidila pro změnu úspěch u českých fanoušků.

Úterní den Tipsport Elite Trophy v Prostějově. Petra Kvitová
Třetí grandslam? Nekončím, říká Kvitová