O druhý titul v kariéře se třicetiletá Strýcová utká s další Američankou Madison Keysovou, kterou v předchozích třech vzájemných duelech porazila jen jednou. Sedmá nasazená hráčka vyřadila turnajovou pětku Carlu Suárezovou ze Španělska rovněž ve třech setech 3:6, 6:3, 7:6 a v příštím týdnu se poprvé v kariéře posune do elitní desítky pořadí WTA.

"V posledních třech týdnech jsem s ní (Keysovou) dvakrát prohrála, takže se prostě budu snažit hrát co nejlépe a něco oproti minulým zápasům změnit," uvedla Strýcová k plánu na nedělní finále. "Bude to ale úplně něco jiného, protože se utkáme na trávě," dodala s odkazem na předchozí antukové porážky.

Nepovedený úvod

Třicátá tenistka světového žebříčku nastoupila k duelu s Vandewegheovou se zatejpovaným pravým stehnem a zdálo se, že si na ní páteční nahuštěný program vybral svou daň. Třikrát přišla o podání a prohrávala už 0:5. Hrozbu kanára zažehnala úspěšným brejkem a následně poprvé udržela vlastní servis, set už ale nezachránila.

Také ve druhé sadě šla jako první do vedení soupeřka, Strýcová ale tentokrát dokázala okamžitě odpovědět a v desáté hře si dalším brejkem vynutila třetí set. V něm si vypracovala náskok 5:2 a duel mohla ukončit už v osmé hře při podání Američanky, ta ale první dva mečboly odvrátila. V dalším gamu už ale fedcupová šampionka na druhý pokus postup vybojovala.

Jako na horské dráze

"Fyzicky to nebylo snadné. Ale pro ni to bylo stejné, odehrála (v pátek) dva zápasy. Psychicky to bylo taky těžké, ale zvládla jsem to o něco lépe," řekla Strýcová. "Musím říct, že to bylo jako na horské dráze. Coco hrála v prvním setu vážně dobře a hodně rychle, já se jen snažila udržet," uvedla česká tenistka s tím, že ve druhém setu se situace na kurtu začala trochu otáčet. "Bojovala jsem o každý bod a nakonec se to přiklonilo ke mně," dodala.

Strýcová, jež v pátek odehrála kvůli skluzu, který v programu zavinil déšť, tři zápasy, zvládla i dnes dva duely. Spolu s Karolínou Plíškovou porazily v semifinále domácí pár Naomi Broadyová, Heather Watsonová 6:2, 6:4. O titul se utkají s americko-ruskou dvojicí Vania Kingová, Alla Kudrjavcevová.

BIRMINGHAM (Anglie)

Dvouhra - semifináleStrýcová (ČR) - Vandewegheová (USA) 2:6, 6:4, 6:3, Keysová (7-USA) - Suárezová (6-Šp.) 3:6, 6:3, 7:6 (7:3).

Čtyřhra - semifináleKarolína Plíšková, Strýcová (ČR) - Broadyová, Watsonová (Brit.) 6:2, 6:4.