Jednatřicetiletá Strýcová čekala na druhý titul šest let. Tehdy ve finále turnaje v kanadském Québecu zdolala ve třech setech Australanku Marinu Erakovicovou. Temperamentní rodačce z Plzně bylo tehdy pětadvacet a sebevědomě vyhlížela další triumfy.

Ty ale nepřicházely, tedy alespoň ve dvouhře. V deblu byla Strýcová výrazně úspěšnější, získala v něm i olympijský bronz.

V Linci se jí ale tvrdá dřina konečně vyplatila. Proti nepříjemné Rybárikové však byla favoritkou i přesto, že hrála proti nasazené jedničce. Z předchozích čtyř vzájemných duelů prohrála česká trojka pouze jednou. A to před deseti lety v Průhonicích.

„Vím o tom, že jsem starší a starší. Čas nezastavím. Jsem víc unavená, ale stále chci dokázat velké věci,“ řekla v Linci jednatřicetiletá Strýcová. Turnaj jí zastihl ve skvělé formě, za celý týden ztratila jediný set.

„Bára hrála ve finále skvěle a zaslouženě zvítězila. Jsme dobré kamarádky a moc jí to přeju,“ povídala Rybáriková během závěrečného ceremoniálu.

Fedcupová šampionka za titul z Rakouska inkasovala šek na 43 tisíc dolarů (přibližně 939 tisíc korun). Navíc si udržela naději na start na turnaji Elite Trophy, tedy jakési „béčko“ Turnaje mistryň pro tenistky na devátém až dvacátém místě v letošní sezoně.