„Děkuji své parťačce za výborný týden. Tenis s ní si moc užívám,“ povídala Strýcová po finálovém duelu, v němž si nové šampionky poradily s kanadsko-čínským párem Gabriela Dabrowská, Sü I-fan. Ostřílený Češka vyhrála se svou parťačkou jasně 6:3: a 6:1 a po únorovém vítězství v Dubaji jde o jejich druhý letošní titul.

Třiatřicetiletá rodačka z Plzně se v dnešním vydání deblového žebříčku po nějakém čase vrátila na třetí příčku.

Mimochodem také první dvě místa patří českým tenistkám Kateřině Siniakové a Barboře Krejčíkové.

Pokud jde o Strýcovou, ta se stále snaží víc soustředit na kariéru ve dvouhře, v této sezoně jí to ale zatím moc nešlapalo. Až po přechodu z tvrdých povrchů na antuku se její výsledky zlepšily: v Istanbulu i v Praze postoupila do semifinále.

Spravila si chuť

V Madridu ovšem ve dvouhře vypadla hned v prvním kole, stejně jako Sie Šu-wej. I to zkušeným deblistkám umožnilo soustředit na cestu k titulu. „Vždycky je příjemné, že když se vám nezadaří v singlu, podaří se vám spravit si chuť v deblu,“ uvedla tchajwanská tenistka.

Se Strýcovou vyhrály už loni prestižní klání v Indian Wells. Češka pak přesedlala ke krajance Andree Sestini Hlaváčkové, s níž se probojovala až na Turnaj mistryň. Hlaváčková pak ale kvůli těhotenství přerušila kariéru a Strýcová znovu slaví úspěchy se Sie Šu-wej.

„Je to skvělá holka, která má takový svůj svět. Loni jsme se na poslední chvíli domluvily, že spolu budeme hrát v Indian Wells, a nakonec jsme celý turnaj neuvěřitelně vyhrály. Známe se už od juniorských let,“ komentovala Strýcová před časem spolupráci se svou tchaj- wanskou vrstevnicí.

Kolik titulů je letos ještě očekává?