Kvůli šířící se nákaze novým typem koronaviru jej tak potkal stejný osud jako celou řadu jiných sportovních událostí včetně třeba i fotbalového evropského šampionátu, který byl v úterý také odložen, dokonce na příští rok. 

On-line reportáž ke koronaviru ZDE.

O osudu grandslamových turnajů, konkrétně těch dvou nejbližších, French Open a Wimbledonu, se spekulovalo už v minulých dnech. Zatímco v Paříži byli, byť neradi, srozuměni i s variantou, že by se mohlo hrát před prázdnými tribunami, organizátoři londýnského turnaje hrát bez diváků odmítali a raději by turnaj zrušili.

Jako první se přirozeně rozhodlo o tom bližším ze zmiňované dvojice. French Open se v původním termínu, hrát se mělo od 24. května do 7. června, neuskuteční. Náhradní variantou zatím zůstává termín 20. září - 4. října. 

"V této nebývalé situaci, která se od minulého víkendu velmi změnila, jsme učinili obtížné, ale statečné rozhodnutí. Jednáme odpovědně a musíme v boji spolupracovat, abychom zajistili zdraví a bezpečnost každého," nechal se slyšet prezident Francouzského tenisového svazu Bernard Giudicelli. V Paříží má obhajovat finálovou účast i česká tenistka Markéta Vondroušová. Ta zde v minulém roce zažila životní turnaj, když podlehla až v boji o titul Australance Bartyové. 

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník