Novak Djokovič má na kontě dvacet grandslamových titulů, tedy stejně jako jako velcí rivalové Roger Federer a Rafael Nadal. Na Australian Open, kde se srbskému velikánovi tradičně daří (vyhrál tam už devětkrát) tak mohl přidat rekordní 21. titul a své soky překonat.

Srbský tenista Novak Djokovič v utkání Turnaje mistrů v Turíně.
Djokovič skončil zavřený v hotelu, do Austrálie nesmí. Skandál, hřímá jeho otec

Pokud jde o Nadala, ten na „Djokerovy“ trable při příletu do Melbourne reagoval uvážlivě. „Podle mě je normální, že to Australany tak naštvalo,“ komentoval Nadal podezřelou (a následně zrušenou) výjimku pro Djokoviče. „Podle mě je jasné, že když jste očkovaní, můžete hrát na Australian Open i kdekoli jinde. Svět už kvůli nedodržování pravidel trpěl dost.“

Akčňák na letišti

Na internetu se mezitím začaly šířit vtípky na adresu srbského tenisty. Věděli jste například, že onen přísný úředník na letišti, který Djokoviče nepustil dál, měl docela povědomou tvář?

Roger Federer se alespoň tímto podlým způsobem pokouší zajistit, že ho Djokovič nepřekoná v počtu grandslamových titulů. Nešťastný z vývoje situace ostatně není ani Nadal - že by spiknutí?

Djokovič je ale bohatýr ze Srbska a jako takový nejde pro ránu daleko. Není divu, že když se imigrační úředníci pokusili slavného tenistu zadržet, tak se podle představ některých vtipálků letiště v Melbourne změnilo ve scénu jako z akčního filmu. Djokovič předvedl, že raketou se skutečně umí ohánět. 

Rozhodlo jestřábí oko

Na letištích se ovšem neodehrávají jen akční scény. Jiným uživatelům Twitteru připomínají Djokovičovy potíže film Terminál, v němž Tom Hanks ztvárnil nebohého imigranta, který vinou byrokratických nedopatření uvízne na dlouhé měsíce na Kennedyho letišti v New Yorku.

Nedá se popřít, že aktuální kauza Djokovič vyvolala i slušné množství škodolibosti. Projevuje se, že srbský velikán zkrátka a dobře není ve světě tak oblíbený jako gentleman Federer a dříč Nadal. Mluví se o tom už delší dobu a je fakt, že to k Djokovičovi není příliš fér, ale nedá se s tím nic dělat. Přízni fanoušků se nedá jen tak poručit. 

Novak Djokovič po svém šestém triumfu na Wimbledonu.
Nejlepší tenista všech dob? V debatě přituhuje, Djokovič v rukou drží trumfy

Jen těžko si představit, co by se dělo v hledišti Australian Open, kdyby se "Djokerovi" nějakým zázrakem podařilo proplout všemi úskalími a přece jen startovat na turnaji. S takovou variantou však dnes počítá už jen málokdo. Jestřábí oko totiž promluvilo…