Bývalá světová jednička po loňských zdravotních komplikacích klesla v žebříčku na 44. místo. Znamenalo to, že klidně může jít na Serenu Williamsovou či Petru Kvitovou. Všechny soupeřky se tak před losem třásly, do jaké části pavouka bude "nasazená".

Odnesla to Wozniacká, další bývalá světová jednička a v Melbourne osmá nasazená.

Střetnutí 2. kola vyhrála Azarenková, a to za necelých sto minut poměrem 6:4 a 6:2.

"Výborný zápas. Vždy je co zlepšovat, ale cítím progres," řekla Azarenková na tiskové konferenci, na níž přišla v kšiltovce. Na druhé straně pochopitelně panoval smutek. "Mám to tu ráda, moc mě mrzí, že končím," vzkázala rozčarovaná Wozniacká.

Azarenková ovládla grandslam v Melbourne v letech 2012 a 2013 a v duelu proti Wozniacké ukázala s tradičním vřeštěním u úderů výtečný tenis. Dánskou finalistku loňského US Open přehrála a pomohla si k tomu 31 vítěznými míči.

Výhru po mečbolu oslavila Azarenková v zářivě žlutém dresu na dvorci tanečkem a zavlnila se i cestou z dvorce po rozhovoru s moderátorem. "Miluji tanec, líbí se mi a stejně si teď užívám také sama sebe na kurtu," řekla Běloruska.

A pozor - příště jde Azarenková na další nasazenou: pětadvacítku Barboru Záhlavovou-Strýcovou. Češka se s Azarenkovou střetla třikrát, ještě nezískala ani set. Naposledy spolu hrály před rokem právě na Australian Open - výsledek 1:6 a 4:6.