Kromě čtvrtfinále dvouhry, do něj se probojovala Linda Nosková, poutal tenhle duel obrovskou pozornost českých fanoušků. Od začátku turnaje se vědělo, že ta bitva může přijít. Oba deblové páry úspěšně procházely turnajem a ve čtvrtfinále opravdu narazily na sebe. A byl to boj.

Čtvrtfinále se lépe vyvíjelo pro Krejčíkovou a s Laurou Siegemundovou získaly první set. Ve druhé sadě vedl česko-německý pár 5:4, Siniaková s Hunterovou ale zvládly závěr lépe a díky brejku v jedenácté hře vývoj zápasu srovnaly.

Česká tenistka Barbora Krejčíková na Australian Open.
Chci hrát s top hráčkami a mít šanci je porazit, musím být lepší, ví Krejčíková

V rozhodujícím setu vedly nasazené pětky Krejčíková a Siegemundová už 4:1. Ztratily ale následujících pět her a Siniaková s Hunterovou zakončily duel druhým využitým mečbolem. V boji o finále narazí na Belgičanku Elise Mertensovou a Sie Šu-wej z Tchaj-wanu, které tvoří druhý nasazený pár.

Siniaková tak vstoupila úspěšně do éry bez Barbory Krejčíkové. Spolupráce nicméně může opět pokračovat. Jak samy české hráčky uvedly, nebrání se tomu, že znovu utvoří deblový pár. Třeba už pro olympiádu v Paříži, kde by v tom případě obhajovaly zlaté medaile z Tokia.