Po utkání Plíškovou pohltily emoce, to není obvyklé. „Užila jsem si tady každou minutu na kurtu,“ zadržovala slzy po prvních slovech a centrkurt začal aplaudovat. „Nikdy nebrečím, tak nebude ani teď. Snažila jsem se bojovat, ale Ash hrála neuvěřitelně. Odehrála skvělý turnaj i finále.“

Zleva vítězka dvouhry žen we Wimbledonu Ashleigh Bartyová z Austrálie, vpravo poražená finalistka Karolína Plíšková.
Komplimenty pro poraženou. Výkon Plíškové ocenil McEnroe, herec Cruise tleskal

Plíšková nezapomněla poděkovat svému týmu a rodině. „Bez nich bych tady nebyla. Byly to skvělé dva týdny a je jedno, jakou trofej mám.“

Plíšková ztratila i druhé finále majoru v kariéře. A znovu ve třech setech. V roce 2016 na US Open prohrála nadějně rozehraný duel s Angelique Kerberovou z Německa, která se po turnaji stala první hráčkou světa, prohrála ve třech setech. Naopak Bartyová zvládla i druhé finále grandslamu. Předloni v boji o titul na Roland Garros zdolala další Češku Markétu Vondroušovou. 

Finále nejslavnějšího turnaje si tradičně nenechaly ujít celebrity. V královské lóži seděli princ William s vévodkyní Kate. Tenistkám tleskala i legenda Martina Navrátilová, sedminásobná šampionka Wimbledonu nebo hollywoodská hvězda Tom Cruise.

Právě hlavní hrdina špionážního thrilleru Mission: Impossible žasnul, když se Plíšková ve druhé sadě neuvěřitelně zvedla a zápas vyrovnala. V tu chvíli se zdálo, že pro Češku tohle finále nebude nemožnou misí. Jenže rozhodující sada patřila Bartyové, která se stala první australskou vítězkou od triumfu Evonne Goolagongové v roce 1980. Za premiérový triumf ve Wimbledonu získala slavný talíř Venus Rosewaterové a 1,7 milionu liber (v přepočtu 49,3 milionu korun).