Rodačka ze Vsetína, která mimo jiné porazila ve 3. kole světovou jedničku Polku Igu Šwiatekovou, nevyužila možnost si napočtvrté vylepšit své grandslamové maximum. Ve středečním čtvrtfinále přišla hned třikrát o servis, soupeřku pak brejkla jen jednou. Jastremská také zvítězila v počtu vítězných míčů poměrem 19:6. Závěr turnaje tak pokračuje ve dvouhře už bez českých zástupců.

Úspěšná tenistka z Valašska Linda Nosková nyní v Austrálii ohromuje svět. Palce ji drží i doma - rodiče Ivana a Drahoš
Nosková září na Australian Open. Jako bychom žili krásný sen, vyprává její matka

Třiadvacetiletá Ukrajinka, jež také vyřadila v prvním kole wimbledonskou vítězku Markétu Vondroušovou, prožívá nadále nejlepší grandslamové vystoupení v kariéře. Dosud byla nejdále v osmifinále Wimbledonu v roce 2019. Je rovněž první tenistkou od roku 1978, která se z kvalifikace dostala až mezi čtyři nejlepší hráčky Australian Open.

„Je to skvělé, zapsat se takhle do historie. Tou dobou jsem se ještě ani nenarodila. Jsem šťastná, ale i unavená,“ přiznala v rozhovoru na kurtu Jastremská. „Ani nijak necítím, že hraju tak dobře. Snažím se jen hrát, jak to jde, protože jsem velmi unavená. Snažím se ze sebe vydat maximum, co to jde a zbytek už je jen boj,“ dodala rodačka z Oděsy.

Nosková přitom vstoupila do prvního grandslamového čtvrtfinále v kariéře nadějně a už ve třetí hře prolomila soupeřčin servis. Výhodu brejku ale vzápětí nepotvrdila a 93. hráčka světa Jastremská srovnala. Rozhodl nakonec osmý game, kde Ukrajinka sebrala Noskové podání ještě jednou. Za stavu 5:3 odvrátila brejkbol a ujala se po 37 minutách hry vedení.

Také ve druhém setu se obě hráčky spoléhaly na svůj servis. Nosková jej držela až do sedmé hry. Přestože smazala nepříznivý stav 15:40, Jastremská si později vypracovala další brejkbol a ten už využila. Sama pak zůstala při svém podání stoprocentní a zakončila utkání hned prvním využitým mečbolem.

I přes čtvrtfinálovou porážku však může být česká tenistka s letošním vystoupením v Melbourne Parku velice spokojená. Na úvodní grandslam sezony se skvěle naladila už na turnaji v Brisbane, kde se probojovala mezi nejlepší kvarteto. Svými výkony u protinožců si tak vysloužila posun na 30. místo světového žebříčku, což je zároveň novým kariérním maximem Noskové.

Česká tenistka Barbora Krejčíková na Australian Open.
Chci hrát s top hráčkami a mít šanci je porazit, musím být lepší, ví Krejčíková

Z českých tenistek se dnes představí také Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, které se proti sobě utkají o postup do semifinále čtyřhry. Krejčíková nastupuje po boku Němky Laury Siegemundové, Siniaková zase hraje s domácí Australankou Storm Hunterovou.