Menšík nenavázal na předchozí triumfy nad Španělem Alejandrem Davidovichem, Britem Andym Murraym, Rusem Andrejem Rubljovem a Francouzem Gaëlem Monfilsem. V utkání se mu nepodařilo ani jednou prolomit soupeřův servis. Talentovanému tenistovi nepomohlo ani 16 es a 33 vítězných míčů. Chačanov měl o deset vítězných úderů méně.

„Jsem smutný, že jsem dnes nevyhrál, ale i tak to byl skvělý a nezapomenutelný týden,“ řekl Menšík v rozhovoru na kurtu. Zároveň poděkoval organizátorům, trenérům, fanouškům, rodičům v hledišti i nemocnému trenérovi Tomáši Josefusovi, který na tribuně chyběl. „Děláme skvělou práci. Snad to příště vyjde a získáme i trofej,“ podotkl český tenista.

Jakub Menšík se dostal v Dauhá do prvního finále ATP.
Menšík to dotáhl do finále, zahraje si o první titul. Uchvátil senzační výměnou

Menšík se dostal do finále teprve při svém třetím startu mezi elitou a prvním mimo grandslamy. Dosavadní dvě účasti v hlavních soutěžích nasbíral vloni na US Open a letos na Australian Open. V Kataru startoval díky výjimce pro mladé hráče kategorie takzvané „Next Gen“. Díky postupu do finále se posune do první stovky světového žebříčku.

Oba hráči se po celý zápas opírali o servis. V úvodu prvního setu měl jediný brejkbol ve čtvrté hře Chačanov. Menšík jej ale odvrátil esem a sada později dospěla do tie-breaku.

V něm český tenista vedl 5:2, výhodu minibrejku ale poté ztratil kvůli dvojchybě. Dramatická zkrácená hra dospěla do stavu 12:12. Menšík do té doby nevyužil čtyři setboly, naopak Chačanov při Menšíkově servisu čtvrtý setbol proměnil a ujal se vedení.

V úvodu druhého setu využil Chačanov psychické výhody. Hned v prvním gamu sebral Menšíkovi servis a utekl vzápětí do vedení 2:0. Také v dalším průběhu nenabídl českému tenistovi ani jediný brejkbol a při prvním mečbolu zakončil utkání esem.

Menšík nevyužil šanci stát se druhým českým vítězem turnaje ATP v tomto roce. V lednu triumfoval na turnaji v Adelaide Jiří Lehečka. Díky postupu do finále se však posune do první stovky světového žebříčku, konkrétně na 87. místo. Chačanov naopak získal šestý titul na okruhu ATP.

Zdroj: Youtube

Siniaková získala v Dubaji titul ve čtyřhře

Česká tenistka Kateřina Siniaková získala na turnaji v Dubaji titul ve čtyřhře. S Australankou Storm Hunterovou ve finále porazily 6:4 a 6:2 americko-australskou dvojici Nicole Melicharová-Martinezová, Ellen Perezová. Siniaková s Hunterovou došly k druhému společnému triumfu a prvnímu v sezoně bez ztráty setu. Poprvé spolu zvítězily před dvěma lety v Berlíně.

Celkově bývalá světová deblová jednička Siniaková zaznamenala už 24. titul v kariéře. Hunterová má na kontě osmý turnajový úspěch ve čtyřhře.