Krejčíková hrála s Linetteovou potřetí v kariéře a i potřetí ji dokázala porazit. Tentokráte světová desítka vyhrála první sadu s přehledem 6:2, ve druhé si ale vybrala slabší chvíle, když v úvodu prohrávala už 0:3. 

Následně ale šampionka z French Open z roku 2021 zapsala šňůru pěti vítězných her a průběh nepříznivě se vyvíjejícího dějství otočila. Vzápětí se dokonce dostala k výhodě dvou mečbolů, které ještě nevyužila, při dalším vlastním podání už ale utkání ukončila.

„Ani první set nebyl jednoznačný. Bojovaly jsme o každý míč a byla jsem šťastnější, že se to na konci gamů přiklonilo na mou stranu. Očekávala jsem, že se soupeřka v druhém setu zlepší a bude bojovat, což se potvrdilo. Takže jsem moc ráda, že jsem to zvládla ve dvou setech,“ okomentovala utkání přímo na kurtu.

Karolína Muchová před odletem na Turnaj mistryň
Muchová: Doma je pro mě v Praze, stavebnice by mě na turnaji neuklidnila

V dalším zápase čeká ve středu na světovou desítku Ruska Darja Kasatkinová, a pokud se jí podaří vyhrát, zajistí si postup z tříčlenné skupiny. 

WTA Elite Trophy je zpět v tenisovém kalendáři poprvé od roku 2019. V Ču-chaji se střetává nejlepších jedenáct tenistek sezony a jedna na divokou kartu, které se nekvalifikovaly na Turnaj mistryň.

Španělská tenistka Garbiňe Muguruzaová po vítězství ve Wimbledonu před šesti lety
Návrat k tenisu? Kdepak. Bývalá světová jednička se živí jako instruktorka zumby

Turnaj není pro Krejčíkovou posledním kláním této sezony. Kromě "malého Turnaje mistryň" čeká na českou hráčku i ten "velký". V Cancúnu se představí po boku Kateřiny Siniakové ve čtyřhře. Po odhlášení Karolíny Muchové, která musela kvůlu potížím se zápěstím předčasně ukončit sezonu, je pak i první náhradnící v singlu. 

Od 7. listopadu pak bude součástí výběru Petra Pály na finálovém turnaji Billie Jean King Cupu v Seville.