Kvitová měla utkání výborně rozehrané. Po rychle získaném první setu vedla v tom druhém 4:2 a vypadalo to na pohodový postup do čtvrtfinále.

Dvacetiletá Ruska se ale nevzdala, druhou sadu urvala v tie-breaku, a ve třetí sadě šla do náskoku 2:1 s brejkem.

Domácí hvězda zareagovala. Okamžitě si vzala ztracený servis zpět a rozhodující brejk si schovala do osmé hry. Následně při podání využila hned první mečbol.

Fotbalisté Baníku Ostrava vyhráli středeční utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti třetiligového Vltavína 5:2 po prodloužení. Vítězný gól dal ve 101. minutě z penalty Ondřej Chvěja.
Nečekaná pohárová šichta u třetiligisty! Baník urval postup až v prodloužení

„Byl to strašně náročný zápas. Ve druhém setu se mi to nepodařilo dotáhnout. Ona ale zahrála dobře. Tie-break byl vyrovnaný, urvala ho na svou stranu,“ začala hodnotit utkání Kvitová.

„Po tom druhém setu jsem byla fyzicky i psychicky vyčerpaná,“ přiznala dvojnásobná wimbledonská šampionka. „Ze začátku třetího setu jsem ztratila podání a tak nějak jsem jen hrála a čekala na šanci, která nakonec přišla,“ vykládala Kvitová.

„To mi pomohlo, stejně jako diváci, kteří mě hnali celý zápas, i když jsem byla docela vyřízená. Byli tady, fandili a vyburcovali mě k ještě lepšímu výkonu,“ dodala Petra Kvitová.

Středeční výsledky:

1. kolo: Riskeová (USA) - Ferrová (Fr.) 6:4, 1:6, 6:4, Ostapenková (Lot.) - Blinkovová (Rus.) 6:4, 6:0. 2. kolo: Kvitová (2-ČR) - Potapovová (Rus.) 6:1, 6:7 (4:7), 6:3, Šwiateková (1-Pol.) - Putincevová (Kaz.) 6:4, 6:4, Kontaveitová (Est.) - Badosaová (Špa.) 6:3, 6:4.

Čtvrteční program:

Cetrkurt: 12:00 Rybakinová (Kaz.) - Linetteová (Pol.), Sakkariová (Řec.) - Ostapenková (Lot.), Martincová (ČR) - Pavljučenková (Rus.), 18:00 Sorribes Tormová (Šp.) - Benčičová (Švýc.), Riskeová (USA) - Teichmannová (Švýc.).