Na profesionálních kurtech je známá svým smyslem pro humor. Třeba před necelými čtyřmi lety po vítězném utkání 2. kola US Open pobavila nejen svým pozápasovým rozhovorem, ale především scénkou, jak s radostným zvoláním „alkohól“, doskotačila na tribunu, kde už na ni čekala Arina Rodionová, její soupeřka z úvodního dějství, s malou lahvičkou červeného vína na oslavu.

Tenistka Markéta Vondroušová překvapivě končí už v prvním kole úvodního grandslamu sezony.
Smutná zpráva pro Vondroušovou. Tenistce zemřel dědeček. Z Miami se odhlásila

To už bylo v době, kdy do jejího sportem protkaného života zasáhla rakovina. Poprvé jí byla zákeřná nemoc diagnostikována před deseti lety. I tenkrát byla na US Open, když si všimla zvláštní skvrny na své noze.

Verdikt byl nelítostný, rakovina kůže.

Druhé setkání s nemocí proběhlo právě ve zmíněném roce 2020. Nyní se choroba znovu vrátila. „Bohužel mám opět rakovinu kůže. V dubnu podstoupím operaci. Jsem jako švýcarský sýr,“ napsala na svůj instagramový profil tenistka, která právě začátkem příštího měsíce oslaví své čtyřiatřicáté narozeniny.

Úspěšné návraty 

I přes opakující se vážné zdravotní problémy Madison nikdy nezanevřela na tenis. Na kurty se pokaždé dokázala vrátit a během své kariéry vyhrála na dvě desítky turnajů ITF a dva na okruhu WTA. Na grandslamových turnajích prošla nejdále před devíti lety do čtvrtého kola Australian Open.

Ve stejném roce dosáhla i svého žebříčkového maxima, když se vyšplhala na pětatřicáté místo.