Osmnáctiletá Ostapenková, vítězka wimbledonské juniorky z roku 2014, tvrdila, že jí raketa vyklouzla. Podle soupeřky to udělala úmyslně, nicméně rozhodčí jí udělil jen varování.

Britka třaskavý duel vyhrála po velkém obratu a následovala po něm ještě dlouhá slovní přestřelka.

A málem došlo i ke rvačce! "Hodila raketou a toho kluka trefila. V žádném případě to nebyla náhoda," stěžovala si Broadyová u rozhodčího. K diskuzi byl přivolán na kurt i supervisor WTA Tour. Britskou tenistku události na hřišti v koncovce druhého setu natolik rozhodily, že stěží udržela slzy.

"Podívejte se na záznam, jasně je to tam vidět. Má být diskvalifikována," dožadovala se pětadvacetiletá Broadyová, jež v Aucklandu v 1. kole senzačně vyřadila bývalou světovou jedničku Srbku Anu Ivanovičovou. Teď přidala další triumf, když odvrátila dva mečboly a vyhrála 4:6, 7:6 (7:4), 7:5. Ve třetím setu přitom prohrávala už 1:5. K postupu do čtvrtfinále si pomohla i 21 esy.

Po zápase už britská trojka hovořila v klidu: "Myslím, že se obě poučíme z chyb, které jsme udělaly."

Zdroj: Youtube