Osmadvacetiletá Siniaková zvítězila v Paříži už v letech 2018 a 2021 s Barborou Krejčíkovou. Gauffová získala první deblový titul v kariéře. Za triumf obdržely šek na 590.000 eur (asi 14,5 milionu korun). Hráčky se daly dohromady poté, co jejich dosavadní spoluhráčky Australanka Storm Hunterová a Američanka Jessica Pegulaová nemohly na turnaji startovat kvůli zranění.

„Jsem ráda, že jsem tu mohla hrát další finále. Odehrály jsme zde úžasné zápasy. Užívala jsem si každý moment,“ řekla na kurtu Siniaková. „Děkuji i Coco za to, že jsme si mohly spolu zahrát. Je to úžasná hráčka. Věřím, že spolu ještě někdy hrát budeme,“ doplnila česká tenistka.

Ziskem osmého grandslamového titulu se Siniaková přiblížila v historickém českém žebříčku Heleně Sukové, která má o jeden triumf více. V čele je s 12 deblovými vítězstvími Jana Novotná.

Siniaková tak přidala další úspěch do české sbírky. Už v sobotu kralovala na pařížských kurtech juniorka Tereza Valentová, která nejprve v českém finále přehrála Lauru Samson a o pár hodin později přidala triumf i v juniorské čtyřhře spolu se Slovenkou Renátou Jamrichovou.

Tenisový grandslamový turnaj Roland Garros (antuka, dotace 53,5 milionu eur):

Ženy - čtyřhra - finále:

Gauffová, Siniaková (5-USA/ČR) - Erraniová, Paoliniová (11-It.) 7:6 (7:5), 6:3.