Dvaadvacetiletý Lehečka, kterému v pořadí ATP patří 32. místo, si s Rubljovem poradil bez větších problémů. Soupeři dvakrát sebral servis, sám nečelil ani jednomu brejkbolu a třetí výhru nad hráčem z elitní desítky si připsal po hodině a 18 minutách.

„Byl to náš čtvrtý vzájemný zápas, takže jsme oba věděli, co čekat,“ řekl Lehečka na webu ATP. „Loni jsem s ním v Indian Wells hladce prohrál, takže jsem se teď zpětně díval, co jsem tehdy udělal špatně. A další věc samozřejmě je, že nyní už jsem zase trochu jiný hráč,“ dodal.

Lehečka si postupem do čtvrtého kola vyrovnal svoje kariérní maximum z turnajů Masters a o premiérové čtvrtfinále se utká s Tsitsipasem. S pětadvacetiletým Řekem se na okruhu ATP zatím potkal dvakrát a v obou případech prohrál. Nyní jej čeká třetí příležitost.

Nosková nedokázala po nadějném začátku zaskočit ve třetím kole v Indian Wells Šwiatekovou a premiérové osmifinále si při druhém startu v kalifornské poušti nezahraje. S polskou tenistkou ve třetím kole prohrála 4:6, 0:6 a nenavázala na senzační vítězství ve vzájemném duelu na lednovém Australian Open.

Devatenáctiletá Nosková v úvodním setu sebrala favoritce ve třetím gamu podání, ujala se vedení 4:2 a měla i tři další brejkboly. Žádný už ale nevyužila a kontrolu převzala soupeřka. Polka získala dalších deset her v řadě a ve druhém setu vyprovodila poslední českou zástupkyni v pavouku s kanárem.

Ve čtvrtém kole je také obhájce titulu Carlos Alcaraz, který si poradil 6:2 a 6:3 s Félixem Augerem-Aliassimem z Kanady. O čtvrtfinále si dvacetiletý druhý hráč světa zahraje s Fábiánem Maroszánem z Maďarska, jenž ho loni jako 135. hráč světa nečekaně vyřadil v Římě.