V Mexiku se turnaj pro nejlepších osm singlistek a osm deblových párů sezony uskuteční podruhé během tří let. V roce 2021 akci uspořádala Guadalajara, loni se WTA Finals konaly v texaském Fort Worth.

Původně se měl Turnaj mistryň v letech 2019 až 2028 hrát v Šen-čenu, který uzavřel s WTA smlouvu na deset let. Akci však hostil pouze jednou. Nejprve zasáhla pandemie koronaviru a následně vedení ženského okruhu kvůli aféře kolem bývalé světové deblové jedničky Pcheng Šuaj pozastavila konání svých turnajů v Číně.

Vedení WTA dnes uvedlo, že zvažovalo na letošního pořadatele několik nabídek, které konzultovalo s hráčskou radou. Dějiště se vybírá na základě mnoha faktorů včetně logistických možností, dopravní dostupnosti, kapacity arény a podpory ženského tenisu.

Dvě Češky v osmičce

V osmičce nejlepších tenistek sezony se aktuálně drží wimbledonská šampionka Markéta Vondroušová a finalistka Roland Garros a semifinalistka aktuálního US Open Karolína Muchová. Vítězce z roku 2011 Petře Kvitové patří v letošním žebříčku desáté místo. Pátým párem roku jsou v současnosti loňské finalistky a předloňské šampionky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková.