Vondroušová se v úvodu letošní sezony i vinou zdravotních potíží hledá. Na turnaji v Dubaji poprvé od loňského čtvrtfinále na US Open vyhrála dva zápasy po sobě. A poprvé od wimbledonského triumfu mohla na okruhu WTA postoupit do turnajového semifinále.

Stačilo k tomu porazit Soranu Cirsteaovou. A sokolovská rodačka se rozjela ve velkém stylu. První sada 6:2, ve druhé drtivé vedení 5:1. Vypadalo to na krátký proces. Jenže pak přišel sportovní kolaps…

Česká tenistka Karolína Muchová
Zápěstí pořád zlobilo. Muchová podstoupila operaci. Jsem unavená a smutná, řekla

Hned třikrát ve druhé sadě podávala na vítězství, šestkrát už byla jen jediný míček od postupu do semifinále. Všechny příležitosti ale ztratila, set nakonec prohrála ve zkrácené hře a v rozhodující sadě už na zkušenou soupeřku neměla, prohrála 2:6.

Cirsteaová po utkání nevěřila, co právě prožila. „Tohle byl asi můj největší comeback v kariéře. Popravdě za toho stavu 1:5 ve druhém setu jsem už na výhru nemyslela a chtěla jen předvést něco hezkého pro publikum. Nějak jsem to ale dokázala vyhrát, i když stále nevím jak,“ komentovala dění na kurtu.