Nejlepší deblový pár loňského roku ztratil letos ve Wimbledonu jen jeden set. Proti Mertensové a Čang Šuaj neudržely jedinkrát servis a díky čtyřem brejkům dotáhly duel za 68 minut k vítězství. Pro Krejčíkovou je o to cennější, že tři měsíce nemohla hrát kvůli problémům s loktem.

Wimbledonská vítězka Jelena Rybakinová
Jak Ruska kralovala na protiruském plese. Politiku neřeší, do desítky nepronikne

„Mám teď hodně pocitů. Celý den jsem se těšila, až se dostaneme sem na centrální kurt a až uvidím královskou lóži. Tentokrát jsou tady i moji rodiče, poprvé. Nechtěli přijet, mysleli si, že mi přivezou smůlu. Já jim děkuji, že nakonec přijeli a smůlu nepřivezli,“ řekla při závěrečném ceremoniálu Krejčíková.

Větší sehranost

Šestadvacetileté Češky triumfovaly v pátém grandslamovém finále ze šesti, mezi trofejemi jim chybí jen z US Open. V letech 2018 a 2021 ovládly antukové Roland Garros a loni se navíc v Tokiu staly také olympijskými vítězkami. Pěti grandslamovými tituly se vyrovnaly Lucii Šafářové s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou.

Novak Djokovič po výhře na Wimbledonu 2022
Král zelené říše. Djokovič zkrotil i zlého Nicka a má sedmý wimbledonský titul

„Byla pro nás čest a privilegium tady hrát. Mísí se v nás spousta emocí,“ řekla Siniaková. Krejčíková získala ve čtyřhře třináctý titul v kariéře, Siniaková osmnáctý. 

Mertensová a Čang Šuaj sice byly v Londýně nasazenými jedničkami, ale ve finále se potvrdilo, že sehrané Češky jsou spolu mnohem delší dobu. Belgičanka s Číňankou hrají v tomto složení teprve chvilku.