Peschkeová se o svůj dvanáctý titul ve čtyřhře na okruhu WTA střetla snejlepším párem světa Carou Blackovou ze Zimbabwe a Američankou Liezel Huberovou.

Vtřísetové bitvě nakonec česko-australská dvojice porazila své soupeřky 6:1, 5:7 a 10:7.

Dvaatřicetiletá česká tenistka společně se svou partnerkou Rennae Stubbsovou plnily na prestižním turnaji vkatarském Dauhá dotovaném 2,5 miliony dolarů roli nasazených trojek a na světové jedničky vlítly zostra.

Vprvním setu povolila Peschkeová se svou spoluhráčkou soupeřkám pouze jeden game.

Druhá sada však byla vyrovnanější. Zlomový okamžik přišel za stavu 5:5, kdy česko-australský pár prohrál své podání, čehož zkušená Blacková sHuberovou patřičně využily a získaly set vpoměru 7:5.

Rozhodující sada však patřila opět české fedcupové reprezentantce. Peschkeová se Stubbsovou zvládly napínavý třetí set a mohly se radovat zprvního společného titulu vletošní sezoně. Pro českou tenistku to byl dvanáctý, pro velezkušenou šestatřicetiletou Stubbsovou už devětapadesátý deblový titul vkariéře.

Šarapovová získala druhý titul v sezoně

Ve dvouhře se zvítězství vDauhá radovala ruská kráska Maria Šarapovová.

Letošní vítězka Australian Open Šarapovová získala svůj druhý letošní a osmnáctý tenisový titul vkariéře, když vneděli porazila svou krajanku nenasazenou Veru Zvonarevovou 6:1, 2:6 a 6:0.

Po odstoupení Any Ivanovičové kvůli zranění a vypadnutí Světlany Kuzněcovové i turnajové trojky Jeleny Jankovičové, tak potvrdila dvacetiletá trojnásobná grandslamová vítězka roli největší favoritky a navázala na svůj úspěch zroku 2005.

Šarapovová se však na katarském kurtu zapotila. Zvonarevová sice vprvní sadě uhrála pouze jeden game, vdruhém setu však sedmadvacetiletá Ruska svou soupeřku zaskočila a získala ho vpoměru 6:2. Vrozhodujícím setu vládla kurtu opět světová pětka Šarapovová a nadělila své soupeřce Zvonarevové dokonce nelichotivého „kanára“.

Za triumf na prestižním turnaji vDauhá inkasovala vítězka 414.000 dolarů.

Berdych získal první deblový titul

Nejlepší český tenista současnosti Tomáš Berdych vyhrál poprvé vkariéře turnaj ATP ve čtyřhře.

Se svým turnajovým partnerem Rusem Dmitrijem Tursunovem porazil vRotterdamu německo-ruský pár Philipp Kohlschreiber, Michail Južnyj ve třech setech 7:5, 3:6, 10:7.

Poté, co český tenista překvapivě vypadl singlu už ve 2. kole na turnaji vNizozemsku, překvapil vdeblu.

Ještě nikdy vkariéře Berdych nebojoval na okruhu ATP o titul ve čtyřhře. Svou premiérovou účast ve finále však dokázal dovést do vítězného konce.

Berdychův deblový partner Tursunov už titul ve čtyřhře má. Pětadvacetiletý ruský tenista se poprvé z deblového titulu radoval vloňském roce na domácím turnaji vMoskvě.

Shodou okolností by mohl český reprezentant potkat Tursunova nebo Južného v dubnu ve čtvrtfinále Davisova Poháru.

Llodra triumfoval vRotterdamu

Sedmadvacetiletý Michael Llodra vyhrál na turnaji vnizozemském Rotterdamu už svůj druhý letošní turnaj na okruhu ATP.

Francouzský tenista porazil vnedělním finále Švéda Robina Söderlinga 6:7, 6:3, 7:6 a připsal si na své konto prémii 171,000 eur.

Finále vRotterdamu bylo soubojem dvou nenasazených hráčů. Po překvapivě brzkém vyřazení všech elitních hráčů včetně české jedničky Tomáše Berdycha, svedl boj o titul 58. hráč světa sdevětapadesátým mužem žebříčku ATP.

VÝSLEDEKY:

Dauhá, čtyřhra – finále: Peschkeová, Stubbsová (ČR/Austr.) – Blacková, Huberová (Zim./USA) 6:1, 5:7,10:7.

Dauhá, dvouhra - finále: Šarapovová (4) - Zvonarevová (obě Rus.) 6:1, 2:6, 6:0.

Rotterdam, čtyřhra - finále: Berdych, Tursunov (ČR/Rus.) – Kohlschreiber, Južnyj (Něm./Rus.) 7:5, 3:6, 10:7.

Rotterdam, dvouhra - finále: Llodra (Fr.) - Söderling (Švéd.) 6:7 (3:7), 6:3, 7:6 (7:4).