Nedělení zápas nabídl tenis té největší světové kvality. Oba dva sety se rozhodovaly až ve zkrácených hrách. Vprvním tiebreaku jasně dominovala česká hráčka a získala ho pro sebe vpoměru 7:2. Vdruhém však ani jedna ztenistek nenechala míč soupeřce zadarmo. Dvaadvacátá hráčka světového žebříčku Šafářová nakonec Australanku udolala 12:10 a připsala si tak první výhru na okruhu WTA vletošní sezoně.

Turnaj vSydney je nabitý nejlepšími tenistkami světa, a proto už vdruhém kole čeká dvacetiletou přítelkyni nejlepšího českého tenisty Tomáše Berdycha světová jednička Belgičanka Justine Heninová.

První kolo naopak nezvládla Naděžda Petrovová, která podlehla Sebylle Bammerové zRakouska ve dvou setech a ani na druhém turnaji vsezoně se nedostala do druhéhokola.

VSydney startuje ičeská tenisová jednička Nicole Vaidišová, kterou na turnaji vGold Coast limitoval ztraněný kotník. Vprvním kole se na kurt postaví proti některé zhráček zkvalifikace.

Výsledky 1. kola

Dvouhra:

Šafářová (ČR)– Moliková (Austr.) 7:6 (7:2), 7:6 (12:10)

Bammerová (Rak.)– Petrovová (Rus.) 7:5, 6:3

Razzanová (Fr.)– Prattová (Austr.) 6:2, 6:1

Čtyřhra:

Srebotniková/Su­giyamaová (2-Slov./Jap.)– Erranio-vá/Garbinová (obě Ita.) 6:2,6:4

Tenisový turnaj vAdelaide dobyl Llodra

Francouzský tenista Michael Llodra se stal vítězem turnaje ATP vaustralském Adelaide. Nenasazený hráč porazil vnedělním finále turnajovou trojku Fina Jarkka Nieminena hladce 6:3, 6:4 a radoval se tak ze svého druhého titulu vkariéře.

Sedmadvacetiletý Francouz přitom nemusel na turnaji sdotací 465.000 dolarů startovat. Do soutěže nastoupil až jako náhradník za zraněného krajana Richarda Gasqueta.