Bývalá tenistka a ambasadorka Olympijského festivalu Lucie Šafářová se svým partnerem a hokejistou Tomášem Plekancem v bílém na jedné straně, na druhé straně kurtu v červeném další bývalá tenistka Daniela Bedáňová s olympijskou vítězkou Evou Samkovou, která na poslední chvíli nahradila bývalého hokejistu brněnské Komety Martina Nečase. „Martin Nečas se přes noc změnil doslova v samici a je tady Eva Samková," říká moderátor exhibičního klání.

Zápas sportovní osobnosti odehrají na podporu nadačního fondu Radost dětem. Utkání řídí jako rozhodčí bývalá trojskokanka a olympijská medailistka Šárka Kašpárková.

O duel hvězd mají lidé velký zájem. Desítky fanoušků sedí nebo stojí a plotu, který ohraničuje kurt. Když se moderátor před začátkem utkání ptá dvojice v bílém, kdo bude na kurtu šéf, přiletí jasná odpověď. „Bohužel, Lucka bude šéf," oznamuje Plekanec.

V úvodních výměnách jsou úspěšnější Šafářová s Plekancem, ale ani tak nepanuje na straně této dvojice úplná spokojenost. „Prý málo přebíhám," hlásí Šafářová drobnou výtku od svého partnera.

Čeští basketbalisté jsou na cestě do Tokia.
Vzhůru na olympiádu. Satoranský a spol. nabrali směr Tokio, tým rozdělily peníze

Rozhodčí Kašpárková si zase všímá, že jediná, kdo z této dvojice běhá, je právě Šafářová. A Plekanec krokem spíše šetří. „Jsem ráda, že si to nemyslím sama," oceňuje s úsměvem Šafářová.

Dlouhé výměny diváci sledují hlavně mezi Šafářovou a Bedáňovou. Druhá jmenovaná jednu zakončí přesně po středové čáře. „Takhle už to raději hrát nebudu, aby nebyly trable doma," usmívá se, když ani jeden z tenistů na druhé straně kurtu nezareaguje.

V jednom momentu zůstává Šafářová na své soupeřky na kurtu sama. Rozhodčí Kašpárková totiž posílá Plekance za útok na svou spoluhráčku při podání do konce gemu na trestnou lavici. A hokejista tam hned při svém příchodu dostává orosené točené pivo. „To má být trest? Já chci taky," hlásí se Bedáňová.

Aby si Plekanec získal rozhodčí na svou stranu, dává napít i Kašpárkové. A díky tomu se hned vzápětí vrací na hřiště. „Nějak brzy, ne?" odvětí Plekanec.

Zápas dohrávají obě dvojice v jiném složení: Šafářová se Samkovou a Plekanec s Bedáňovou. Rozhodčí Kašpárková jej ukončuje za nerozhodného stavu 3:3. Exhibice ale pokračuje. Možnost zahrát si tenis s hvězdami dostávají děti.