Češky vstupovaly do nedělního dění v bouřící O2 areně za stavu 2:0 na zápasy. Své sobotní duely totiž zvládly jak Kvitová, tak Barbora Strýcová, které kapitán Petr Pála nasadil do dvouher při nemoci Karolíny Plíškové.

Kvitová nastoupila proti Bencicové posílená jak sobotní výhrou nad Viktorijí Golubicovou, tak turnajovým triumfem z Petrohradu z minulého týdnu. A bylo znát, že si při svém návratu do fedcupového týmu po víc než roční pauze věří.

První set opanovala dvojnásobná wimbledonská šampionka za 37 minut hladce 6:2. Své soupeřce vzala dvakrát podání, výborně servírovala, hrála agresivněji a svou soupeřku úspěšně tlačila do defenzivy.

Ve druhé sadě kladla Bencicová tužší odpor. Klíčový okamžik přišel za stavu 3:3 při podání Švýcarky. Kvitová si postupně vypracovala tři brejkboly. První dva se ještě podařilo Bencicové odvrátit, při tom třetím ale poslala míček do autu a Češka vítězně zaťala pěst.

V následujícím gamu si Švýcarka mohla vzít ztracený servis zpět. Kvitová však její brejkbol odvrátila vzorovým esem a za pár okamžiků šla do vedení 5:3. Bojovná Bencicová se nevzdávala, snížila a v dalším gamu mělo znovu brejkbol. Česká hráčka se však nenechala znervóznit a zápas dotáhla k vítěznému konci.

České tenistky se tak mohou pochlubit unikátní bilancí, podesáté v řadě postoupily do semifinále Fed Cupu. V letech 2011 až 2016 prestižní týmovou soutěž pětkrát vyhrály. Podaří se jim to i letos?