„Okolo sebe jsem měl člověka, který potřebuje pomoci, respektive jeho dcera. Chtěl jsem tedy uspořádat akci, která by měla smysl, a navíc by si ji lidé užili. Rozhodl jsem se proto oslovit kluky, kteří hrají na té nejvyšší úrovni,“ prozradil organizátor Jakub Beran, který je sám několikanásobný mládežnický mistr české republiky.

Na dobříšské antuce se představilo prakticky to nejlepší, co momentálně náš mužský tenis nabízí v čele s aktuální českou jedničkou Jiřím Veselým. „Když přišel impuls, jestli bych se nechtěl zúčastnit této akce, která má pomoci, absolutně sem neváhal, nebylo o čem přemýšlet,“ řekl jasně 65. hráč světového žebříčku, který je s příbramským regionem úzce spjat – pochází totiž z Březnice. „V Dobříši navíc od mala žije můj strejda,“ prozradil.

Veselý, který byl pro diváky předem neohlášeným velkým překvapením, se představil ve čtyřhře po boku dalšího reprezentanta Jiřího Lehečky, s nímž porazili talentovaného Andrew Paulsona, jenž nastoupil společně s dalším členem daviscupového týmu Jonášem Forejtkem.

První účast

„Podobné akce jsem se zúčastnil vůbec poprvé a jsem rád, že jsem mohl pomoci,“ uvedl devatenáctiletý hráč, který ještě předtím odehrál společně s Jiřím Lehečkou dvouhru, v níž uspěl v super tie-breaku – ten se hrál místo třetího setu. „Debl byla přeci jen větší exhibice. Všichni jsme se ale snažili hrát, jak nejlépe umíme, což se nám, věřím, povedlo,“ poznamenal Forejtek.

Jeho parťák, se kterým slavil zisk titulu na juniorském Wimbledonu, pak za všechny aktéry ocenil nejen organizaci celé akce. „Bylo vidět, že všichni, co se podíleli na přípravě, odvedli velký kus práce. Kurt, prostředí, diváci, všechno bylo perfektní,“ chválil rodák z Mladé Boleslavi.

Po zápasech přišla na řadu autogramiáda a aukce. Dražila se raketa Jiřího Lehečky (10 500 korun), triko Jiřího Lehečky z Davis Cupu (6 000 korun) a boty Barbory Strýcové (6 500 korun). To nejdůležitější ale byla celková vybraná částka, do níž se kromě výtěžku z aukce započítávaly i peníze ze vstupného, prodaných podpisových karet, tomboly či dobrovolných příspěvků.

A ta nakonec činila 90 955 korun. „Říkali jsme si, že když se podaří vybrat okolo 50 000 korun, bude to super. To, že se částka vyšplhala takhle vysoko, je neuvěřitelné. Všem bych chtěl moc poděkovat,“ konstatoval s potěšením Jakub Beran.