„Všichni se těšíme,“ hlásí Roger Federer, který stál u zrodu myšlenky Laver Cupu. Klání, v němž se utkají šestičlenné týmy Evropy a zbytku světa. Inspirace slavným golfovým Ryder Cupem je znát a organizátoři se netají tím, že by rádi vytvořili neméně prestižní tenisovou megaakci.

„Strašně se na to těším,“ říká Tomáš Berdych, český zástupce v evropském výběru kapitána Björna Borga. Tuzemská jednička se na černý kurt vysočanské arény dostane už dnes večer. A bude to velká podívaná v deblu si zahraje společně s prvním hráčem světa Rafaelem Nadalem.

Jak se vlastně bude hrát? Každý den jsou na programu tři singlové mače a jedna čtyřhra. Dnes je za každý vyhraný duel jeden bod, zítra dva body a v neděli tři. Cílem je, aby bylo o co hrát až do konce.

Vítězem Laver Cupu se stane tým, který získá celkem třináct bodů. Zápasy se hrají na dva vítězné sety. Pokud to bude 1:1, nepřijde na řadu třetí sada, ale tzv. supertiebreak.

„Chceme Evropě přistřihnout křídla,“ usmívá se John McEnroe, který se ujal role kapitána týmu světa. Dobře ví, že favoritem je výběr Evropy kromě Nadala a Federera (ten se na kurt postaví až zítra) v něm jsou další tři hráči z první světové desítky.

O unikátnosti akce není pochyb. Zrodí se tento víkend v Praze nová tradice?

Laver Cup v Praze.Zdroj: Deník