Světová tenisová sezona je přerušená kvůli pandemii koronaviru od půlky března a zrušen byl mimo jiné posvátný Wimbledon. Antukové French Open bylo z května přeloženo na konec září, začít by mělo jen týden po konci US Open.

Na newyorském turnaji se budou moci tenisté a tenistky pohybovat prakticky jen mezi kurty a hotelem a řada z nich už avizovala, že neví, zda se do Ameriky vůbec vypraví. Například světová jednička Novak Djokovič označil chystaná omezení za "extrémní a neobhajitelná".

Karolína Plíšková - Charitativní turnaj družstev žen Tipsport Elite Trophy.
Spekulace kolem US Open: Plíšková by hrála, Strýcová či Kvitová váhají

Podrobnosti chtějí pořadatelé oznámit až ve středu, ale média již dříve o některých informovala: čtrnáctidenní karanténa po příletu ze zahraničí, omezený přístup na tréninkové kurty, svolení jít na zápasy jen s jednou osobou doprovodu či omezený pohyb po městě.

Mimořádné opatření

"Americká tenisová federace přijme mimořádná opatření na ochranu hráčů i personálu včetně důkladného testování, dezinfekce, rozšíření šaten nebo vyhrazeného ubytování i dopravy," uvedl dnes Cuomo, který již o víkendu prohlásil, že New Yorku se podařilo koronavirus zkrotit. A dnes dal zelenou tenisovému grandslamu. Předcházet mu v areálu bude Masters odložené ze Cincinnati.

Tenisový turnaj v Bělehradě sledovaly zaplněné tribuny
Srbsko šokovalo tenisový svět. Život jde dál, vzkázal kritikům Djokovič

"Jsem nadšeni, že guvernér Cuomo a stát New York schválili náš plán pořádat US Open 2020 a Western & Southern Open v Národním tenisovém centru Billie Jean Kingové. Bereme na sebe zodpovědnost zorganizovat první globální sportovní akci a zhostíme se toho podle všech potřebných bezpečnostních opatření," uvedl v tiskové zprávě Mike Dowse, výkonný ředitel americké tenisové federace USTA.