Tým přijel tradičně pendolinem něco po poledni. Na úvodní setkání s novináři zamířili do vestibulu svinovského nádraží nehrající kapitán Jaroslav Navrátil, Jiří Veselý, Adam Pavlásek a nováček Tomáš Macháč.

Chyběl Lukáš Rosol, který se vrací z turnaje ve francouzském Rennes, druhý mladík Jiří Lehečka se zase přesouvá letecky z Austrálie. „Všichni se na zápas moc těšíme,“ řekl bezprostředně po příjezdu Jaroslav Navrátil.

„Holandsko je na jedné straně těžký soupeř, ale na druhé straně schůdný soupeř. Nemají žádného hráče první dvacítky, tak o to se budou kluci více rvát. Důležitá bude forma. Ta je kolikrát jiná než na turnajích,“ dodal Jaroslav Navrátil.

Vítězové kvalifikace postoupí do listopadového finálového turnaje, v kterém bude v Madridu usilovat o „salátovou mísu“ 18 týmů během jediného týdne.

Všechny zápasy se budou hrát pouze na dva vítězné sety. Kvalifikační kolo se skládá ze dvou pátečních dvouher a sobotní čtyřhry se zbylými dvouhrami.
Přímo do finálového turnaje se dostali loňští semifinalisté z Francie, Španělska, Chorvatska a USA a divoké karty dostaly Argentina a Velká Británie.