Proč jste se letos rozhodla sváteční čas trávit v Dubaji?
Jsou tu dobré podmínky pro trénink, není tu tak velký časový posun (o tři hodiny víc než v Česku pozn. red.) a v prosinci se zde navíc koná turnaj ITF. A navíc Dubaj je po cestě do Austrálie. Připravuje se tu taky hodně jiných holek.

Kde jste svátky trávila jinak?
Doma s rodinou, někdy v Austrálii. Na Nový rok už jsem poslední roky vždy byla v cizině, letos poprvé zůstanu v Dubaji a už se těším.

Máte za sebou průlomovou sezonu v singlu, v němž jste se dostala do osmifinále French Open, a vystoupala až na 65. místo v žebříčku. Čeho si ceníte nejvíc?
Myslím, že jsem ze sezony vymáčkla maximum. Průlom přišel v Paříži. Nejvíc si cením posunu do elitní stovky, to byla moje velká meta.

Čím to, že se vám dařilo zrovna v tak netradiční koronavirové sezoně?
Je to jen spekulace, ale myslím, že mi pomohl čas. Byla jsem hodně doma s rodinou, mohla jsem strávit víc času s trenérem, který má další hráče v Brně a nemůže moc cestovat.

Nelítala jsem hekticky z místa na místo kvůli rozdílnému programu ve dvouhře a čtyřhře. Při pauze jsem absolvovala kvalitní tréninky a zápasy s holkama, což by se mi jinak na turnaji nepodařilo. Vše se hezky sešlo a doufám, že na to navážu.

Jaké cíle si dáváte do nového roku?
Nejdůležitější cíl je být zdravá a aby mě tenis nadále bavil.

I následující tenisová sezona bude dost specifická. Australian Open, první grandslam sezony, začne o tři týdny později než obvykle, až 8. února. Půjde o velký rozdíl?
Už asi nebude takové teplo jako na začátku ledna, ale jinak netuším. Hrozně moc se tam těším, takže si se změnou velkou hlavu nedělám.

Tenisový kalendář zatím vypadá hodně nejistě, na jakou akci se zatím chystáte?
První má být turnaj na začátku ledna tady v Abú Zabí (sousední emirát vedle Dubaje pozn. red.), pak následuje přelet do Melbourne, kde podstoupím čtrnáctidenní karanténu, a pak turnaje v Austrálii včetně Australian Open. Další plán ještě není oficiální.