Kirilenková před nedělním vítězstvím naposledy získala titul v září 2008 v Soulu, v následujících čtyřech finálových zápasech neuspěla.

Bylo mezi nimi i loňské vystoupení v Pattaye, kde tehdy nestačila na Slovenku Danielu Hantuchovou.

Hlaváčková se titulu v deblu nedočkala

Česká tenistka Andrea Hlaváčková na turnaji v Paříži titul ve čtyřhře nezískala. Spolu s Američankou Liezel Huberovou ve finále prohrály s prvním nasazenou dvojicí Sara Erraniová, Roberta Vinciová z Itálie dvakrát 1:6.

Hlaváčková, pro kterou byl start ve francouzské metropoli generálkou na první kolo Fed Cupu s Austrálií (9. a 10. února v Ostravě), ve finále usilovala o první triumf v sezoně a celkově třináctý na okruhu WTA. Huberové se po boku české tenistky nepovedlo obhájit loňský titul.

Erraniová si vítězstvím ve čtyřhře spravila náladu po nepovedeném finále dvouhry, ve kterém turnajovou jedničku porazila Mona Barthelová 7:5 a 7:6. Německá tenistka získala druhý titul v kariéře a výhrou v Paříži navázala na loňský úspěch krajanky Angelique Kerberové.

Dvaadvacetiletá Barthelová si zahrála v druhém finále v sezoně. O titul už letos neúspěšně usilovala v Hobartu, kde o rok dříve vybojovala svůj první triumf na okruhu WTA.

PATTAYA (Thajsko)

Ženy, dvouhra - finále: Kirilenková (2-Rus.) - Lisická (5-Něm.) 5:7, 6:1, 7:6 (7:1).

PAŘÍŽ (Francie)

Ženy, dvouhra - finále: Barthelová (Něm.) - Erraniová (1-It.) 7:5, 7:6 (7:4).

Ženy, čtyřhra - finále: Erraniová, Vinciová (1-It.) - Hlaváčková, Huberová (2-ČR/USA) 6:1, 6:1.