Wimbledonská vítězka Vondroušová neuspěla ani v kategorii o návrat roku. V ní figurovala v nominaci spolu s finalistkou Roland Garros Karolínou Muchovou. Obě Češky ale předčila devětadvacetiletá Ukrajinka Elina Svitolinová, která se po mateřské pauze probojovala do čtvrtfinále French Open a semifinále Wimbledonu.

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková se rozešly
Siniaková našla novou parťačku. Krejčíkovou vyměnila za světovou jedničku

Třetí titul po sobě a čtvrtý celkově nepřidaly deblistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Vítězky Australian Open, které po sezoně oznámily konec spolupráce, nestačily na australsko-belgický pár Storm Hunterová, Elise Mertensová. S deblovou jedničkou Hunterovou se Siniaková představí na lednovém Australian Open.

Trenérem roku se stal Tomasz Wiktorowski, který vede vítězku hlavního individuálního ocenění Šwiatekovou. Dvaačtyřicetiletý kouč předčil mimo jiné Emila Miškeho, trenéra Muchové.

Nováčkem roku je šestnáctiletá Ruska Mirra Andrejevová, která uspěla v konkurenci o tři roky starší Lindy Noskové. Největší zlepšení prokázala Číňanka Čeng Čchin-wen. Cenu Karen Krantzckeové za fair play a příkladné vystupování na kurtu i mimo něj obhájila Tunisanka Uns Džábirová.