V Ostravě už tvrdě trénují nebezpečné Australanky v čele s devátou hráčkou světa a grandslamovou vítězkou Samanthou Stosurovou. Bombarďačce s dělovým servisem budou krýt záda finalistky nedávno skončeného Australian Open ve čtyřhře, respektive vítězka v mixu.

„Australanky mají výborný tým, jsou nadmíru silné. Musíme být připraveni," zdůraznil kapitán Petr Pála po úterním prvním tréninku, kterého se nezúčastnila Lucie Šafářová, hrdinka listopadového finále v Praze, kde se dvěma body podepsala pod obhajobou triumfu nad Srbkami.

Brněnskou rodačku, která oslavila v pondělí šestadvacáté narozeniny, trápí bolavé koleno. Kvůli němu nenastoupila o víkendu na turnaji v Paříži s Ruskou Pavlučenkovovou do semifinálového zápasu proti pozdějším italským vítězkám a nasazeným jedničkám Erraniová, Vinciová.

„Lucka nehrála tři dny. Měla pauzu. Uvidíme, jak to s ní bude vypadat ve středu, kdy jí čeká tady v Ostravě první trénink," sdělil Petr Pála, kterému dělá drobné vrásky na čele také zdravotní stav další nepostradatelné členky jeho výběru, deblové specialistky Lucie Hradecké.

Hradecká bojuje s opary

Sedmadvacetiletá rodačka z Prahy se musela odhlásit ze zmiňovaného turnaje v Paříži. V úterý trénovala jen lehce. „Udělaly se mi opary, nakazil mě nějaký bacil. Je nepříjemné, když to je v puse, člověk nemůže jíst. Tělo s antibiotiky dostane hodně zabrat," hlásila Hradecká.

Její víkendový start, stejně jako parťačky Lucie Šafářové, by ale neměl být ohrožen. „Sice jsem si byla jen chvíli ťuknout, a nebylo to takové, jako když je člověk v plném tréninkovém zatížení, ale do neděle času dost. Chce to dobré jídlo, spánek a energie se brzy doplní," podotkla Lucie Hradecká.

Jednička Kvitová si proti Austrálii věří

Naopak v plném zatížení si otestovala kurt v ostravské ČEZ Aréně česká jednička Petra Kvitová. Lvici z Fulneku zatím vstup do sezony rozhodně nevychází podle jejich představ. Ráda by se právě teď nakopla. „Věřím, že to bude zase dobré, cítím se dobře," řekla Kvitová, která myslí pozitivně.

„Fed Cup mám ráda. Užívám si ho. O to víc, když hrajeme doma a přijdou nás povzbudit fanoušci. Na víkend se těším," usmála se Kvitová. „Péťa podává ve Fed Cupu vždy solidní výkony. Jestli to bude stačit jednou, dvakrát, nebo ani jednou, se uvidí," dodal kapitán Petr Pála.

Utkání 1. kola Fed Cupu mezi Českem a Austrálií startuje v sobotu od 13 hodin úvodními dvouhrami. Nedělní program začíná ve 12 hodin. Australanky jsou druhým nejúspěšnějším týmem fedcupové historie. Soutěž vyhrály již sedmkrát, naposledy se však radovaly v roce 1974.