Turnaj J&T Banka Prague Open přišel o hlavní hvězdu. Karolínu Plíškovou nepustí do hry záhadný virus. „Věděli jsme trošičku dřív, že její stav je komplikovaný. Kája chtěla počkat do poslední chvíle, ale výsledky krve jsou bohužel špatné. Dokonce bere kortikoidy, které jsou normálně zakázané, takže se to muselo nahlásit na WTA,“ prohlásila ředitelka turnaje Petra Černošková. 

Fanoušci o českou hvězdu úplně nepřijdou. Stejně jako Petra Kvitová, která zpříjemnila některým příznivcům deštivý den, se bude podepisovat také Plíšková, a to zřejmě ve středu. Zítra by pak měla v areálu fandit sestře Kristýně. 

Deštivé počasí nakonec během dneška nepustilo na kurty jedinou hráčku. „Zítra tedy začneme v deset hodin na pěti kurtech, protože kvalifikantky musí hrát dvakrát. Navíc dvě postoupí jako lucky loser, takže jich bude dokonce šest. Navíc spousta z nich by měla hrát debla, což je ale nereálné. Uvidíme, kolik tam toho zvládneme nacpat,“ uvedla Černošková. 

Předpověď není ideální

Předpověď počasí není ideální ani na příští dny. Po teplém období přišlo to chladnější v nepravou chvíli. „V Česku dlouho nepršelo, takže jsou všichni šťastní, jen my ne. Vezměte si, kolik je během roku celých propršených dnů. Doufala jsem, že aspoň dvě hodiny bez deště budou,“ vyprávěla Černošková. 

Na paniku je však zatím brzy. „Předpověď je vrtkavá, mění se každé dvě hodiny. Jednou je tam středa, čtvrtek nádherně. Teď je zase hnusně ve středu nebo ve čtvrtek. Ani sami asi nevědí, jak to bude, takže uvidíme,“ řekla ředitelka pražského turnaje. 

Rozmrzelé nejsou ani hlavní aktérky. „Děje se to skoro na všech turnajích, hráčky to berou v pohodě, jsou na to už zvyklé. Stane se jim to na patnácti turnajích z třiceti, takže bych řekla, že je to vůbec netíží a jsou rády, že mají den volna,“ dodala s úsměvem Černošková.