Když vyhrajete v tenise první set, ale od druhého se vám přestane dařit, občas to zanechá stopu na vaší psychické pohodě. A pokud do toho ještě zasáhne efekt v podobě narušitele z tribuny, může být teprve zle.

Alespoň v případě světové tenisové dvanáctky Denise Šapovalova. Ten v semifinále ovládl první sadu proti Rusovi Rubljovovi, druhou ale prohrál a za stavu 2:2 v rozhodujícím setu přišel o vlastní podání.

Novak Djokovič během finále Australian Open
Dva týdny v hotelu? Velký problém. Slavný turnaj chce pro hráče výjimku

Ještě než ale mohl jít Rubljov na servis, rozhořel se incident mezi jeho soupeřem a jedním z diváků, který z hlediště narušoval svými projevy utkání. Šapovalov si nejprve šel stěžovat k sudímu, ale pak se rozhodl vzít celou věc do vlastních rukou a mladíka poslal z tribuny pryč

Zdroj: Youtube

„Jdi pryč! Vypadni odsud!“ řval na něj z kurtu v angličtině i v ruském jazyce. Nakonec se však vše pokusil urovnat rozhodčí, jenž slíbil situaci vyřešit.

Problémy se sebeovládáním

Jak je vidět ze záběrů, fanoušek ale nakonec na tribuně zápas dokoukal a byl zjevně potěšen, že domácí tenista jej dovedl do vítězného konce.

Není to přitom poprvé, co měl Šapovalov problémy se sebeovládáním. V únoru 2017 během utkání Davis Cupu mezi Kanadou a Velkou Británií ještě jako hráč třetí stovky světového žebříčku  na sebe upozornil tím, že za stavu 0:2 na sety z frustrace napálil míček přímo na umpirového rozhodčího. Tenista byl okamžitě diskvalifikován a na tiskové konferenci po zápase se pak sudímu omlouval.

Petra Kvitová
Kvitová s Plíškovou mají jasno. Zúčastní se ještě ostravského turnaje?

Zraněný sudí musel dokonce podstoupit zákrok na zlomené kosti pod levým okem. Šapovalov dostal pokutu ve výši sedm tisíc dolarů, což tehdy odpovídalo v přepočtu 176 tisícům českých korun.