Po půlroční pauze se vrátila na French Open v deblu a postupně sbírá také zápasové dávky v singlu. Třiatřicetiletou bojovnici žene velká motivace, vyhrát titul ve dvouhře na okruhu WTA.

Šest finálových účastí, všechny neúspěšné. Hradecká po návratu naznačila, co jí dává sílu. A v Praze svá slova potvrdila.

„Sen zůstává stejný. Chci to ještě zkusit. Přemýšlela jsem, jestli na titul vůbec mám. Po zápase se Stewartovou mám zas o trochu lepší náladu,“ prohlásila na Štvanici, kde padla po dlouhé bitvě s mladou Američankou.

Náročné utkání ji i přes porážku ukázalo spoustu pozitiv. V první řadě koleno drží. „Zvládla jsem tříhodinový zápas, můžu chodit, dojmy jsou kladné,“ usmívala se.

Chybí automatismy

Po dlouhé pauze však teprve hledá herní pohodu, i když také v tomto směru výrazně pokročila od květnového návratu. „Konečně to vypadalo jako tenis. První utkání po zranění ve Starých Splavech jsem neměla potuchy, co na kurtu dělám. Nyní je hra mnohem lepší,“ pochvalovala si stříbrná medailistka z olympijských her v Londýně.

Samotnou ji překvapilo, jak náročné je dostat se zpět do ideální formy. „Ztratil se mi odhad na míč. Chybí i určité automatismy. Letí na mě balon a nevím, jak ho zahraju,“ vysvětlila.

Není se čemu divit. Zdravotní trable vyřadily Hradeckou na půl roku. Zároveň se však vzhledem k povaze zranění zvládla vrátit brzy. „Fyzioterapeutka v Paříži mně říkala, že takhle dobře vypadající koleno půl roku po plastice ještě neviděla,“ těšilo českou tenistku.

Podvědomé šetření

U takto dlouhých zranění bývá otázkou, jak se s ním sportovec popasuje psychicky. Zkušenou harcovnici pauza příliš nerozhodila. „Předtím jsem byla nejdéle doma tři týdny a už jsem nevěděla, co dělat. Nakonec to však uteklo,“ řekla.

Myšlenky na tenis zahnala úpravami domu. „Dodělala jsem místnosti, které byly potřeba. Pak jsem se vrhla na plánování zahrady. Realizace vypukne až teď, takže aspoň odjedu pryč od všeho nepořádku,“ smála se.

I po návratu na kurt dostala její psychika těžkou zkoušku. Nemyslet na nedávno operovanou nohu.

„Ráda bych řekla, že to tak je, ale někde vzadu v hlavě zranění mám. Podvědomě koleno šetřím. Dokonce jsem teď měla problém s druhým, protože jsem ho zatěžovala více,“ vyprávěla.

Pro příští měsíce musí Hradecká pečlivě plánovat program, aby mohla hrát dvouhru i čtyřhru. Na velkých amerických turnajích, které přijdou v srpnu, se ale bude soustředit na debl. V Cincinatti spojí síly s další grandslamovou vítězkou Jekatěrinou Makarovovou.

„Váhala jsem, jestli ji oslovit. Pak mi odpověděla během tří minut. To byla nejrychlejší domluva, co jsem zažila,“ dodala se smíchem vracející se bojovnice.

Grandslamová šampionka v akci
Turnaje mužů i žen na pražské Štvanici jsou sice nižší kategorie, ale úroveň mají velmi slušnou a domácí diváci si přijdou na své. Do čtvrtfinále se zatím probojoval Lukáš Rosol a dnes se o postup popere Václav Šafránek. Nejvýše nasazený Čech Adam Pavlásek vypadl s Holanďanem van Rijthovenem, kterého vede wimbledonský vítěz z roku 1996 Richard Krajicek. Mezi ženami je ve hře čerstvá vítězka travnatého grandslamu Barbora Krejčíková, která v Londýně slavila ve čtyřhře s Kateřinou Siniakovou stejně jako o měsíc dříve na Roland Garros. Dvaadvacetiletá hráčka včera deklasovala Němku Zajaovou 6:2, 6:0 a dnes si zahraje české derby o účast ve čtvrtfinále proti Karolíně Muchové.