Českému reprezentantovi, který se do hlavní soutěže dostal z kvalifikace a patří mu 108. místo v žebříčku ATP, nepomohlo ani 13 es, naopak doplatil na 53 nevynucených chyb. Domácí Norrie zahrál 45 vítězných míčů a může v All England Clubu dál usilovat o napodobení loňské semifinálové účasti.

Barbora Strýcová na Wimbledonu
Vydařené rozlučkové turné. Strýcová postoupila do druhého kola Wimbledonu

Macháč se dnes dostal na kurt jako jediný z českých tenistů. Organizátoři kvůli dešti přeložili většinu zápasů na středu, debutant v hlavní soutěži však měl jistotu díky tomu, že hrál na dvorci číslo 1 pod zataženou střechou. Dnešní program narušil na většině travnatých kurtů déšť. Duely Jiřího Lehečky, Barbory Krejčíkové, Karolíny Muchové, Petry Kvitové, Karolíny Plíškové, Lindy Noskové i Jiřího Veselého organizátoři přesunuli na středu.

Český hráč držel v úvodu s Norriem krok, nepodařilo se mu ale vypracovat ani jeden brejkbol a favorit později jeho servis dvakrát prolomil. Světová třináctka se po 34 minutách ujala k radosti domácích fanoušků vedení.

Zlepšený projev ve druhé sadě

Macháč však zlepšil ve druhé sadě pohyb a Brit se už prosazoval hůř. Český tenista našel recept na soupeřovo podání, a přestože přišel o vedení 3:1, v sedmé hře brejkl Brita znovu a vývoj srovnal. Třetí sada ale patřila sedmadvacetiletému Norriemu. Rodák z Johannesburgu získal brzy brejk na 2:0 a za stavu 4:1 si při jeho výhodě Macháč poranil prst na ruce. Britský tenista poté set čistou hrou dopodával.

Česká tenisová dvojka ještě mohla duel za podpory přítelkyně Kateřiny Siniakové v hledišti zdramatizovat. Na začátku čtvrté sady Macháč přišel sice o vedení 2:0, po jednom z obětavých zákroků na síti si ale vysloužil potlesk Norrieho i zaplněného kurtu číslo 1.

Petra Kvitová získala druhý grandslam v roce 2014. Opět ve Wimbledonu
Petra Kvitová: Ve Wimbledonu jsem zažila nejhezčí i nejtěžší chvíle kariéry

Rozhodující chvíle přišly v závěru. Macháč nevyužil za stavu 4:3 tři brejkboly a vzápětí přišel o svůj servis. Norrie pak proměnil druhý mečbol.