V úvodním čtvrtečním duelu Červené skupiny nejprve Cibulková porazila Rumunku Simonu Halepovou 6:3, 7:6 a musela čekat na duel Kerberové. Jen dvousetová výhra Němky nad Madison Keysovou z USA ji mohla posunout do semifinále a letošní dvojnásobná grandslamová šampionka Kerberová jí pomohla výhrou dvakrát 6:3.

"Nazývají mě bojovnicí a není to pro nic za nic," řekla Cibulková po dvouhodinové vítězné bitvě na dvorci. "Nebylo snadné jít hrát po dvou porážkách, ale věděla jsem, že musím vyhrát ve dvou setech, abych měla šanci, a tu jsem si vybojovala," řekla.

Kerberová měla jistý postup ve chvíli, kdy Cibulková získala proti Halepové první set. Při čtvrté účasti na závěrečném turnaji roku tak světová jednička poprvé bude hrát play off. V duelu s Keysovou pak potvrdila letošní formu a bez problémů zvítězila.

"Dnes mě zase zradily nervy. Musím se naučit oddělit pocity a emoce, když jsem v hodně stresové situaci. Na tom musím zapracovat," uvedla Keysová, jež s Kerberovou ztratila šestkrát podání.

Z Bílé skupiny už postoupila Ruska Světlana Kuzněcovová, čtvrtá semifinalistka vzejde z pátečního souboje mezi Karolínou Plíškovou a obhájkyní titulu Polkou Agnieszkou Radwaňskou.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru:

Dvouhra:
Červená skupina: Kerberová (1-Něm.) - Keysová (6-USA) 6:3, 6:3, Cibulková (7-SR) - Halepová (3-Rum.) 6:3, 7:6 (7:5).

Konečná tabulka:

1. Kerberová 3 3 0 6:1 3
2. Cibulková 3 1 2 3:4 1
3. Keysová 3 1 2 2:4 1
4. Halepová 3 1 2 2:4 1

ČTĚTE TAKÉ: Plíšková podlehla poboji Kuzněcovové, Radwaňská má první výhru