O poslední dvě volná místa na téhle exkluzivní akci se tak ještě strhne napínavý boj. Plíšková v žebříčku letošní sezony zatím drží postupovou osmou příčku, na kontě má 3840 bodů. Těsně před ní je Ukrajinka Elina Svitolinová, ta se ale na rozdíl od Češky tento týden nezúčastní klání v Moskvě. A zezadu se na rodačku z Loun tlačí nizozemská kometa Kiki Bertensová.

Serena Williamsová na turnaji US Open 2018
Sexismus? Ve světě tenisu i nadále zuří válka

„Vím, že pro mě hraje roli každé ubojované kolo,“ říkala Plíšková, když v září vybojovala titul v Tokiu. V tu chvíli to s postupem do Singapuru vypadalo nadějně, na následných akcích ve Wu-chanu a v Pekingu se jí ale moc nedařilo. Naštěstí nezaválela ani Bertensová. Obě tenistky v jednu chvíli dělilo jen deset bodů.

„Snažím se ty rozdíly nesledovat, ale mám kolem sebe hodně lidí, kteří mi to dají vědět. Ale co už. Nestarám se, jak hrají ostatní, nemodlím se za něčí porážky. Musím hrát dobře a vítězit,“ uvědomovala si Plíšková, která letos kromě Tokia triumfovala také na dubnovém turnaji ve Stuttgartu. Na okruhu WTA získala v kariéře celkem 11 titulů.

Rozhodne se v Moskvě

Po Pekingu, kde vypadla v osmifinále, se Plíšková rozhodla právě kvůli vyrovnanému boji o Turnaj mistryň přijmout divokou kartu v Tchien-ťinu. Vyplatilo se to. Na Garciaovou sice ve finále nestačila, i tak si ale na osmém místě pořadí vytvořilo možná rozhodující náskok. Bertensová totiž v Linci prohrála hned svůj druhý zápas a na svou českou rivalku ztrácí 130 bodů.

Jaké jsou tedy možné postupové scénáře? Pokud Plíšková tento týden v Moskvě uhraje semifinále a Bertensová ne, do Singapuru se kvalifikuje ona a Svitolinová.

Karolína Plíšková s trofejí pro vítězku turnaje v Tokiu.
Druhý letošní titul. Plíšková v Tokiu nedala šanci vítězce US Open Ósakaové

Plíšková o Turnaj mistryň naopak přijde v případě, že Nizozemka v ruské metropoli bude v semifinále a Češka ne. Pokud se mezi nejlepší čtyři probojují Plíšková i Bertensová, smůlu bude mít Svitolinová. A ještě jedna varianta: nepostoupí-li do semifinále ani Plíšková, ani Bertensová, do Singapuru poletí první jmenovaná spolu s Ukrajinkou.

Účast ve singlu na Turnaji mistryň má zatím zajištěnou šestice tenistek. Ke světové jedničce Simoně Halepové, wimbledonské vítězce Angelique Kerberové, šampionce z US Open Naomi Ósakaové, rozjeté Petře Kvitové a ostřílené Caroline Wozniacké se o víkendu připojila také Sloane Stephensová.

Vítězem 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou na dostihovém závodišti v Pardubicích se stal  Jan Faltejsek na Tzigane du Berlais.
Velká pardubická: Pátý triumf Faltejska! Vyhrál na koni Tzigane du Berlais