Když tenisové dámy dorazily do dějiště závěrečného turnaje sezony, musely si připadat doslova jako v pohádce. Hned na letišti si hvězdičky vyzvedla soukromá limuzína, která odvezla vzácné poklady přímo do hotelu.

Tam převzali přivítací program místní zpěváci se sombrery, jimž navíc do rytmu aplaudoval upřímně šťastný personál.

Bývalý tenista Boris Becker.
Z vězeňských tepláků k dánskému rošťákovi. Becker je zpět, kývl na lákavý džob

Ano, tohle bylo od mexických pořadatelů letošního Turnaje mistryň zvládnuté na jedničku s hvězdičkou. A když k tomu připočtete i romantický výhled na prosluněné karibské pláže, začínáte mít pocit, že jste v opravdovém ráji. Tady přece nemůžou mít o tenise ani šajn. 

Následující hodiny a dny ovšem přesvědčily všechny přítomné tenistky o tom, že tato myšlenka nakonec nebude od pravdy zase tak daleko. Když totiž světová jednička Aryna Sabalenková z Běloruska natočila se svým trenérem video, jak se účastnice turnaje připravují na nedělní start, zůstal všem tenisovým fanouškům rozum stát.

Elitní osmička může až do sobotního odpoledne využívat pouze dva hotelové kurty. Žádná jiná možnost v tuto chvíli neexistuje. Hlavní turnajový stadion v Cancúnu je totiž stále ve fázi příprav, přestože do začátku základních skupin zbývají už jenom tři dny. Hráčky tak pilují taktiku na obyčejném betonu přestříkaném alespoň do barev Turnaje mistryň. 

„Je mi celkem líto dalších hotelových hostů, kteří si chtěli svou dovolenou zpestřit hodinou tenisu. To je od pořadatelů turnaje dost sobecké,“ glosoval ironicky jeden z fandů na sociálních sítích. „Naprostý trapas, podobně jako celá WTA,“ doplnil další z komentujících. 

Španělská tenistka Garbiňe Muguruzaová po vítězství ve Wimbledonu před šesti lety
Návrat k tenisu? Kdepak. Bývalá světová jednička se živí jako instruktorka zumby

Sociální sítě poté obletěly také obrázky chystajícího se stadionu, jenž je situován přesně uprostřed louky nedaleko místní pláže. Mobilní tribuny už se pořadatelům sice podařilo postavit, nicméně do zdárného konce to má ještě poměrně daleko. A tenistky tak mohou na nějakou větší přípravu v samotném dějišti turnaje definitivně zapomenout.

Organizátorům už příliš času nezbývá, nicméně stadion by měl být na začátek turnaje pro osm nejlepších singlistek a deblových párů přeci jenom připraven. Je ale téměř jisté, že do Mexika už se závěrečný podnik tenisové sezony jen tak nevrátí. 

Představí se i české tenistky 

Program Turnaje mistryň odstartuje v neděli 29. října. Do akce půjde z českých tenistek pouze Markéta Vondroušová, jelikož její krajanka Karolína Muchová se v průběhu týdne musela ze zdravotních důvodů odhlásit. O titul ve čtyřhře pak zabojují Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou.