Po úspěších na amerických betonech se rodačka ze Sokolova vyšplhala do elitní světové padesátky a kapitán Petr Pála s ní počítá jako s hlavní oporou pro prostějovský souboj s Kanadou. „Je to zodpovědnost, ale při zápasech na to nesmím myslet. Beru to jako výzvu,“ říká Vondroušová.

Zámořské úspěchy

Pohoda z ní čiší na první pohled. Aby ne, když se v letošní sezoně pyšní bilancí třinácti výher a pouze čtyř porážek. „Zkraje sezony jsem nehrála kvůli zraněnému kolenu a trochu jsem se s tím trápila. Teď se ale cítím dobře a na kurtu je to vidět,“ pochvaluje si. Na prestižních podnicích v Indian Wells a v Miami pokaždé postoupila do čtvrtfinále, což jí přineslo spoustu bodů do žebříčku WTA.

„V Indian Wells jsem obhajovala osmifinále z minulého roku, takže jsem si nějaké body připisovala. V Miami jsem neobhajovala nic. Tyhle turnaje mi pomohly. Zahrála jsem tam super zápasy,“ líčí tenistka, která na zmiňovaných podnicích získala například skalp Simony Halepové a vyrovnané duely odehrála i se svými přemožitelkami Elinou Svitolinovou a Karolínou Plíškovou.

„Kája je top hráčka, hrála lépe a druhý set proti mně otočila,“ říká Vondroušová. „Čtvrtfinále na velkých turnajích pro mě ale byla super.“

Podcenění nehrozí

Ať v sobotu nastoupí do úvodní dvouhry proti jakékoliv soupeřce, bude obrovskou favoritkou. Kanadský tým totiž do Prostějova nepřivezl řadu opor. Češkám zase chybějí Plíšková a Petra Kvitová. „Nemají tady nejlepší hráčky, ale i tak to pro nás asi bude těžký zápas. Nesmíme to podcenit,“ nabádá Vondroušová.

Z kanadského výběru zná jen deblistku Gabrielu Dabrowskou. „Proti ní jsme hrály v Austrálii s Bárou Strýcovou,“ pátrá v paměti. Hlavu si Vondroušová nedělá ani z přechodu na antuku. „Bude to jiný tenis než na betonu, ale na antuce jsem vyrůstala, takže z toho vystresovaná nejsem.“

Prašný oranžový povrch už navíc poctivě testovala během tréninků v Praze. „Hrála jsem už dva a půl týdne na Štvanici, v úterý jsem přijela do Prostějova a není to zas takový rozdíl. Hrálo se mi dobře, akorát jsem si musela zvykat na zataženou střechu,“ popisuje česká jednička.

V nominaci do dvouher ji doplní jedna z kvarteta Karolína Muchová, Marie Bouzková, Barbora Krejčíková nebo loučící se Lucie Šafářová. Blížící se fedcupová reforma může reálně způsobit, že poražený tým z víkendového klání ze Světové skupiny nesestoupí. S tím si ale Češky nelámou hlavu. „Chceme vyhrát každý zápas,“ zní z tábora kapitána Petra Pály.