"Snažím se na jet leg a vyčerpání nemyslet, ale je mi jasné, že moje tělo netuší, co se děje," řekla Kuzněcovová, která se mezi osmičku nejlepších hráček sezony dostala pošesté v kariéře, ale poprvé po dlouhých sedmi letech. "Jsem teď oproti soupeřkám v nevýhodě, ale určitě to neznamená, že jsem předem poražená."

Před turnajem v ruské metropoli hrála v čínském Tchien-ťinu a po přesunu do Moskvy šla taky hned trénovat. "Rovnou a stejnou věc dělám taky tady. Potřebuji rozproudit krev a je to dobré, abych si rychle zvykla," řekla Kuzněcovová.

Moc času nemá. Už v pondělí vstoupí do bojů v Bílé skupině, v které je i s Češkou Karolínou Plíškovou, v duelu proti Polce Agnieszce Radwaňské. "Na to nemyslím. O tenisu jsem přemýšlela čtyři týdny v kuse, teď chci pár hodin klid," řekla.

Náročný program příliš nenahrává tomu, aby poprvé v kariéře postoupila na Turnaji mistryň ze skupiny. Na druhou stranu má za sebou obhajobu titulu v Moskvě a věří, že má šanci. "Nevidím důvod, proč ne. Myslím pozitivně. Jsem šťastná a na kurtu nechám všechno. A navíc, nemám ani jinou šanci," usmála se Kuzněcovová.

V účast v Singapuru už nedoufala

Jednatřicetiletá Ruska je na Turnaji mistryň poprvé od roku 2009, tehdy se hrálo v katarském Dauhá. "Už jsem zapomněla, jaké to je, a skoro jsem ani nedoufala, že bych se mohla kvalifikovat. Jsem jen nadšená, že jsem tady," řekla Ruska.

Svou kvalifikací na poslední chvíli připravila o start na Turnaji mistryň Johannu Kontaovou. Pro britskou tenistku to muselo být hořké, jelikož v Singapuru už několik dnů trénovala a byla účasti opravdu blízko. "Je mi jí líto, musí to být strašné a nechtěla bych, aby se mi něco podobného stalo. Je to příšerné," řekla Kuzněcovová.

Na druhou stranu si postup uhrála sama, kdežto Kontaová hrála naposledy v Hongkongu. "Nevím, jestli byla zraněná, nebo se tak sama rozhodla, ale přestala hrát. Já jela navíc do Moskvy, protože jsem o to chtěla bojovat," řekla Ruska.

ČTĚTE TAKÉ: Potvrzeno. Třetí soupeřkou Plíškové na Turnaji mistryň bude Kuzněcovová