Ve druhém utkání skupiny C vyzvou Češi v sobotu a v neděli Německo. Do vyřazovací fáze v Sydney postoupí jen vítěz tříčlenné skupiny.

Česká tenistka Marie Bouzková
Vstup do United Cupu nevyšel. Čeští tenisté prohráli s USA úvodní dvouhry

Česká jednička Kvitová oplatila světové trojce Pegulaové porážku z osmifinále letošního US Open. Rodačka z Bílovce nevyužila v dramatickém prvním setu za stavu 5:4 šest setbolů a vzápětí prohrávala 5:6 a 0:40. Při soupeřčině servisu ale dokázala vývoj zvrátit a vynutit si zkrácenou hru. V ní Kvitová otočila stav ze 3:6 na 8:6.

Kvitová: Budeme se rvát o každý bod

Ve druhé sadě získala šestnáctá hráčka světa brzy dva brejky a ujala se vedení 3:0. Přestože dvojnásobná vítězka Wimbledonu vzápětí o jeden servis přišla, dotáhla nakonec duel po dvou hodinách k triumfu.

"Jsem nadšená, že jsem odstartovala novou sezonu vítězstvím pro svou zemi. Přeji také Tomášovi co nejrychlejší uzdravení. Věřím, že se dočká dobrých zpráv," napsala Kvitová na instagramu.

Dvaadvacetiletý Macháč čelil semifinalistovi posledního US Open Tiafoeovi. Rodák z Berouna přišel v úvodu o servis a první set prohrál za 41 minut, ve druhé sadě ale favorizovaného soupeře dvakrát brejknul a vedl 4:2. Za tohoto stavu si ovšem během hry podvrtl kotník a po konzultaci s fyzioterapeutem a týmem duel skrečoval.

Barbora Krejčíková
Krejčíková o zranění i nervech: Raketu jsem už dlouho nezničila. Za nic nemůže

Konečnou porážku mohli ve smíšené čtyřhře korigovat Lehečka s Bouzkovou. Český pár sice vyhrál díky třem brejkům první set, v tom druhém už ale byli Fritz s Pegulaovou při servisu bezchybní. Ve zkrácené hře Češi nevyužili vedení 5:2 a nakonec neuspěli.

Po souboji USA vyzvou Češi v noci na sobotu a neděli SEČ Německo, které vede po zranění se navrátivší Alexander Zverev. Olympijský šampion z Tokia se utká na úvod s Lehečkou a Bouzková poté narazí na Jule Niemeierovou. Druhý den Kvitová vyzve Lauru Siegemundovou, na některého z dalších českých mužů čeká Oscar Otte. Program uzavře opět smíšená čtyřhra.

"Budeme dál bojovat. Nejsme tu favorité, ale budeme se rvát o každý bod," dodala Kvitová.

United Cup nahradil dosavadní ATP Cup a formátem duelů smíšených týmů navázal na Hopmanův pohár. Vedle Sydney se turnaj koná na tvrdém povrchu také v Brisbane a v Perthu. Celkové prize money činí 15 milionů dolarů, na turnaji se přidělují i body podle kategorií ATP 500 a WTA 500.