Jednadvacetiletý Jiří Lehečka, který plní v Sydney roli české mužské jedničky, prohrál se světovou devítkou Fritzem za hodinu a 16 minut. Do utkání vstoupil ztraceným servisem a nedokázal si vypracovat proti Američanovi ani jeden brejkbol.

V dalším průběhu se rodák z Mladé Boleslavi zlepšil a sehrál s favoritem vyrovnaný souboj. V druhé sadě ale neproměnil dva brejkboly a za stavu 4:4 přišel znovu o podání. Čtvrtfinalista letošního Wimbledonu Fritz poté duel dopodával k vítězství.

Barbora Krejčíková
Krejčíková o zranění i nervech: Raketu jsem už dlouho nezničila. Za nic nemůže

Pražská rodačka Marie Bouzková získala proti jedenácté hráčce světa Keysové ve třetí hře prvního setu brejk, nedokázala jej však potvrdit a v závěru první sady přišla o servis ještě jednou.

Ve druhém setu se situace opakovala. Bouzková vedla 2:1, ani tentokrát ale neutekla do výraznějšího náskoku. V osmé hře jí Keysová vzala podání podruhé. Američany tak dělí od triumfu jediný úspěch.

Kvitová musí vyhrát

Udržet šanci na obrat se pokusí v noci na pátek Petra Kvitová, která nastoupí proti světové trojce Jessice Pegulaové (od 2:00). Tomáš Macháč následně narazí na semifinalistu posledního US Open Francese Tiafoea a program zápasu zakončí smíšená čtyřhra.

Ve skupině C vyzvou Češi v sobotu a v neděli ještě Německo. Do vyřazovací fáze postoupí jen vítěz tříčlenné skupiny.

Velké podpory v rozvoji svého tenisového talentu se dočkal Jiří Novák junior (na snímku vlevo uprostřed) od svých rodičů. Během své bohaté kariéry ovládl hned 7 turnajů okruhu ATP ve dvouhře a 18 ve čtyřhře.
Za komunismu jsem netušil, že vůbec budu cestovat, bilancuje Jiří Novák

United Cup nahradil dosavadní ATP Cup a formátem duelů smíšených týmů navázal na Hopmanův pohár. Vedle Sydney se turnaj koná na tvrdém povrchu také v Brisbane a v Perthu. Celkové prize money činí 15 milionů dolarů, na turnaji se budou přidělovat i body podle kategorií ATP 500 a WTA 500.