Finalistka letošního Roland Garros pokračuje na americkém grandslamu ve skvělých výkonech. Rodačka z Olomouce vyhrála už desátý z posledních jedenácti zápasů, naposledy si poradila s o šest let starší Cirsteaovou, kterou zdolala počtvrté z pěti vzájemných duelů a potřetí letos. V utkání přehrála soupeřku v poměru vítězných míčů 32:12 a prolomila hned šestkrát její podání.

Česká tenisová legenda Barbora Strýcová uzavřela kariéru
Poslední zápas. Strýcová uzavřela kariéru prohrou v mixu ve čtvrtfinále US Open

„Neuvěřitelné. Je to opravdu sladké vítězství,“ řekla turnajová desítka v rozhovoru na kurtu. „Nebylo to rozhodně nic jednoduchého, gemy byly opravdu těsné. Jeden se protáhl snad na patnáct minut. Stále jsem se musela rvát o každý míč. Ve druhé sadě bylo velmi důležité si vzít servis zpátky za stavu 0:2 a jsem opravdu ráda, že se mi to podařilo,“ dodala.

První česká semifinalistka od roku 2016

Muchová se tak stala první českou semifinalistkou na US Open po Karolíně Plíškové v roce 2016. V noci na čtvrtek se k ní může přidat také krajanka Markéta Vondroušová, která vyzve ve čtvrtfinále Američanku Madison Keysovou. „Máme v Česku velkou konkurenci. Navzájem se ale podporujeme. Markéta tu hraje zítra a jsem za ní ráda. Je skvělé, že se navzájem všechny posouváme,“ doplnila Muchová.

Muchová měla do utkání na stadionu Arthura Ashe povedený nástup. Hned v úvodu první sady sebrala Cirsteaové dva servisy a sama odvrátila ve čtvrtém gamu devět brejkbolů. Poté již nedala Rumunce další příležitost a nadělila jí za 43 minut pověstného kanára.

Karolína Muchová v New Yorku září
Nikoho se bát nemusí. Sebevědomá Muchová si jde v New Yorku tvrdě za svým snem

Přemožitelka Jeleny Rybakinové a Belindy Bencicové z předchozích kol Cirsteaová na začátku druhého setu zabojovala a získala brejk na 2:0. Muchová ale ihned zareagovala a srovnala. Před začátkem sedmého gamu trenér Emil Miške Muchové poradil, aby po druhém servise soupeřky útočila. Česká tenistka ho poslechla a získala vzápětí další důležitý brejk. Utkání posléze ukončila hned prvním využitým mečbolem.

Oplatí Gauffové porážku z Cincinnati?

Poprvé je v semifinále US Open také domácí naděje Coco Gauffová. Devatenáctiletá Američanka vyřadila Ostapenkovou za 69 minut a připsala si 16. vítězství z posledních 17 zápasů. Vedle turnaje v Cincinnati triumfovala finalistka loňského Roland Garros před závěrečným grandslamem sezony také na turnaji ve Washingtonu.

S turnajovou šestkou Gauffovou se Muchová utká podruhé v krátké době. Obě hráčky na sebe narazily před necelými třemi týdny ve finále turnaje v Cincinnati, kde vyhrála devatenáctiletá Američanka poměrem 6:3, 6:4. „O semifinále jsem ještě nepřemýšlela. Coco je ale skvělá hráčka a bude tady mít za sebou domácí tribuny. Bude to hodně těžké. Teď si ale chci užít tuhle výhru a připravit se na další boj,“ doplnila Muchová.

Markéta Vondroušová na US Open
Bolestivé rozhodnutí. Vondroušová konec se Strýcovou na US Open oplakala

Tenistka I. ČLTK Praha se dostala do třetího semifinále grandslamu v kariéře. Vedle letošního Roland Garros se jí to povedlo před dvěma lety na Australian Open. V New Yorku dál posouvá své maximum, dosud zde byla nejdále v osmifinále v roce 2020.