Čtyřiadvacetiletá Vondroušová vyrovnala svým vítězstvím na betonových dvorcích ve Flushing Meadows svůj nejlepší výsledek z roku 2018. Na turnaji stále neztratila ani set a vyhrála již desátý grandslamový zápas za sebou. Rusce Alexandrovové prolomila šestkrát servis a na kurtu se zdržela necelou hodinu. Ruská tenistka doplatila zejména na 21 nevynucených chyb, Vondroušová jich udělala jen šest.

Česká tenistka Karolína Muchová
Muchová postoupila na US Open do osmifinále, končí Veselý i Menšík

„Cítila jsem se dobře. Čekala jsem na zápas celý den a nevěděla, co od něj očekávat. Navíc to tady byla má první night session. Moc jsem si to ale užila,“ řekla v rozhovoru na kurtu Vondroušová. „Mám radost, jak teď hraju. Je tu samozřejmě i tlak a nevěděla jsem, jak to půjde. Jsem ale vděčná za to, že jsem zpět, mohu hrát zase bez obtíží a užít si to tady,“ dodala rodačka ze Sokolova.

Vondroušová měla od samého začátku zápas ve svých rukou. V prvním setu sice přišla dvakrát o podání, soupeřce ho ale vzala hned čtyřikrát. Turnajová dvaadvacítka Alexandrovová se na servisu hledala i v dalším průběhu a česká tenistka si ve druhé sadě vypracovala brzké vedení 5:0. Duel posléze zakončila využitým třetím mečbolem.

Se Stearnsovou se nyní Vondroušová utká podruhé v kariéře. Svěřenkyně trenéra Jana Hernycha narazila na jednadvacetiletou Američanku také v 1. kole letošního Wimbledonu, kde zvítězila 6:2, 7:5.

Sestřih utkání mezi Markétou Vondroušovou a Jekatěrinou Alexandrovovou:

Zdroj: Youtube

Pětadvacetiletá Marie Bouzková neoplatila v New Yorku Tunisance Uns Džábirové loňské vyřazení ve čtvrtfinále Wimbledonu. Od poloviny druhého setu ji navíc limitovalo v pohybu zranění nohy, i přes bolest však zápas nevzdala a svedla téměř tříhodinovou bitvu. V koncovce prostřední sady navíc byla pouhé dva míčky od vítězství.

„V Cincinnati jsem si natrhla sval. Odvedli jsme dobrou práci, abychom se připravili na tenhle turnaj, dnes se to ale vrátilo. Věřím, že to snad nebude tak špatné, jako to bylo předtím,“ řekla česká tenistka na tiskové konferenci.

Markéta Vondroušová
US Open jako drogové doupě? Tenisté cítí marihuanu. Zkuste to, radí sekuriťák

Džábirová postoupila do osmifinále amerického grandslamu navzdory 63 nevynuceným chybám, zahrála také 56 vítězných míčů. „Byl to opravdu těžký zápas. Obě jsme hrály velmi dobře. Marie je skvělá hráčka. Vždycky je to těžké, když o někom víte, že je zraněný. Snažíte se nechybovat, ale zároveň chcete vyhrát. Sehrála skvělý zápas a patří jí velký respekt,“ pronesla na kurtu Džábirová, která po Lindě Noskové vyřadila v New Yorku druhou českou tenistku po sobě.

Bouzková přitom zahájila utkání na hlavním kurtu Arthura Ashe lépe. Ve čtvrté hře využila pátý brejkbol a získala poté vedení 4:1. Džábirová sice ještě vývoj zdramatizovala a srovnala, koncovka však patřila české hráčce. Tunisanka neudržela za stavu 5:6 servis, při odvracení třetího setbolu udělala dvojchybu a Bouzková se tak ujala po 61 minutách vedení 1:0 na sety.

Sestřih utkání mezi Marií Bouzkovou a Uns Džábirovou:

Zdroj: Youtube

Trojnásobná grandslamová finalistka Džábirová však ve druhé sadě zabrala a díky dvěma brejkům vedla brzy už 4:2. Po sedmém gamu si navíc rodačka z Prahy vyžádala zdravotní přestávku a odešla do zázemí. Přestože ji po návratu limitovalo zranění v pohybu, vyrovnala a vynutila si tiebreak. V ní vedla 3:0, Džábirová ale poté získala pět bodů při jejím podání a napínavý duel poslala do třetího dějství.

Ani v rozhodující sadě nedala Bouzková soupeřce nic zadarmo. Smazala manko 0:2, v šestém gamu ale Džábirová získala další brejk a dovedla duel až k postupu. Proti statečně bojující Bouzkové zakončila zápas třetím využitým mečbolem. Česká tenistka si však účastí ve 3. kole vylepšila na US Open své osobní maximum.